فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

آزمایش رابط کاربری جدید Xbox Home آغاز شد

Xbox Home

مایکروسافت آزمایش رابط کاربری جدید Xbox Home را که در سال 2023 وارد بازار می شود آغاز می کند

مایکروسافت شروع به آزمایش تغییرات جدید در رابط کاربری Xbox Home کرده است که در نهایت در سال 2023 برای همه عرضه میشود. این تغییرات شامل تغییراتی در طرح و طراحی است تا یافتن بازی‌ها و برنامه‌های Xbox یا پیمایش به مناطقی مانند رابط تنظیمات را آسان‌تر کند. مایکروسافت قبل از راه اندازی رابط کاربری Xbox Home جدید خود در سال 2023، آزمایش های مختلفی را در ماه های آینده انجام خواهد داد.

Ivy Krislov، مدیر ارشد محصول تجارب Xbox می‌گوید: «ما می‌دانیم که صفحه اصلی Xbox جایی است که گیمرهای ما بیشترین زمان را در آن می‌گذرانند. و این فضایی است که بسیار شخصی است. ما همچنین می‌دانیم که همیشه می‌توانیم گوش کنیم و یاد بگیریم که چگونه می‌توانیم در اینجا بهتر عمل کنیم. در عین حال تجربه شما را سریع و آشنا نگه داریم. با این کار، ما مجموعه‌ای از آزمایش‌های چند ماهه را آغاز می‌کنیم تا یاد بگیریم چگونه یک تجربه شخصی‌تر از صفحه اصلی ایجاد کنیم. و به برخی از روندهای برتر و درخواست‌های طرفداران رسیدگی کنیم.»

Xbox Home
یک زیرمجموعه تصادفی از Xbox Insiders در حلقه Alpha Skip-Ahead به برخی از آزمایشات Xbox Home این هفته دسترسی خواهد داشت. دور اول به‌روزرسانی‌های پیش‌نمایش شامل یک ردیف جدید «پرش به عقب» در بالای Xbox Home است که شامل بازی‌ها و برنامه‌های معمولی است که اخیراً انجام شده است. متوجه خواهید شد (در تصویر بالا) که دیگر چیدمان بزرگتری برای برنامه یا بازی اخیراً استفاده شده وجود ندارد و رابط کاربری آن بسیار شبیه برنامه تلویزیون ایکس باکس مایکروسافت است.

این برنامه Xbox TV همچنین دارای عملکرد جستجو در بالا و دسترسی سریع به تنظیمات است. مایکروسافت هر دو را به رابط اصلی کنسول Xbox Home خود می آورد. حتی یک چیدمان پین شده برای دسترسی به فروشگاه مایکروسافت در کنار چیدمان معمول «بازی‌ها و برنامه‌های من» وجود دارد. متأسفانه، چیدمان تبلیغاتی هنوز وجود دارد و به صفحه اصلی Xbox پین شده است.

وقتی به پایین پیمایش می‌کنید، مایکروسافت دسته‌ها و توصیه‌های انتخاب‌شده را بر اساس بازی‌هایی که بازی می‌کنید نشان می‌دهد. و باید طراحی منسجم‌تری با طرح‌بندی‌های بهبودیافته وجود داشته باشد.

کاربران ایکس‌باکس ماه‌هاست که از مایکروسافت خواسته‌اند تا رابط کاربری Xbox Home خود را دوباره طراحی کند. با پیشنهادهایی برای تمرکز بر نمایش بیشتر تصاویر پس زمینه پویا، حذف تبلیغات و ارائه قابلیت سفارشی‌سازی بیشتر برای صفحه اصلی Xbox. این طراحی مجدد هنوز به تمام این موارد توجه نکرده است، اما ماه‌ها برای تغییرات بیشتر باقی مانده است که می‌تواند آن را بسیار قابل تنظیم‌تر کند.

کریسلو توضیح می‌دهد: «ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این تجربه بهترین است، و می‌دانیم که درست کردن آن مدتی طول می‌کشد، به همین دلیل است که آن را به آرامی و در طول فرآیند تکرار می‌کنیم.»

منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *