سیستم عامل فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

قابلیت جدید Windows Terminal

Windows Terminal

Windows Terminal اکنون از تم های رنگارنگ برای زیباتر کردن محیط برنامه نویس شما پشتیبانی می کند

مایکروسافت این هفته پشتیبانی کامل تم را به Windows Terminal خود اضافه می کند. پشتیبانی سفارشی سازی به کاربران ترمینال ویندوز اجازه می دهد تا ظاهر تب ها، پنجره ها و حتی تصاویر پس زمینه را برای رابط ترمینال تغییر دهند. مایکروسافت همچنین ترمینال ویندوز را تغییر داده است تا همیشه از تم تیره استفاده کند، نه اینکه از تم سیستم ویندوز پیروی کند.

با این حال، ایجاد تم برای Windows Terminal فرآیند ساده ای نیست، مگر اینکه یک توسعه دهنده باشید. تم ها فقط با استفاده از یک فایل JSON قابل ویرایش هستند و در قسمت کشویی تم در قسمت تنظیمات ترمینال ویندوز ظاهر می شوند. مایکروسافت چند نمونه JSON را برای شروع به کار مردم ارائه کرده است، و شما می‌توانید با ترکیبی از رنگ‌ها و تصاویر پس‌زمینه هرچه می‌خواهید خلاق باشید.

به گفته مدیر برنامه مایکروسافت Kayla Cinnamon، مایکروسافت همچنین در حال تغییر رنگ‌های پیش‌فرض در Windows Terminal برای ظاهری منسجم‌تر است. Windows Terminal همچنین دارای یک موتور رندر متن جدید در زیر آن است که از متن پررنگ و خطوط زیر خط یا هایپرلینک پشتیبانی می کند.

Cinnamon اذعان می‌کند: «ما دریافتیم که صفحه طرح‌های رنگی ما بصری‌ترین نیست و می‌تواند از یک تجدید طراحی استفاده کند. ما صفحه طرح‌های رنگی رابط کاربری تنظیمات را به‌روزرسانی کرده‌ایم تا استایل و جریان کاربری آن را بهبود بخشیم.» شما همچنین می توانید یک طرح رنگی را انتخاب کنید و به راحتی آن را به عنوان پیش فرض تنظیم کنید.

مایکروسافت ابتدا Windows Terminal را برای ویندوز 10 در سال 2019 راه اندازی کرد. پس از یک اعلامیه غافلگیرکننده که توسعه دهندگان را در کنفرانس سالانه Build مایکروسافت خوشحال کرد. اکنون قرار است این تجربه خط فرمان پیش‌فرض در ویندوز 11 امسال باشد و جایگزین میزبان کنسول ویندوز موجود شود.
منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *