سیستم عامل فناوری

اطلاعات ویندوز 12

ویندوز 12

اطلاعات ویندوز 12

ویندوز 11 در 5 اکتبر 2021، بیش از شش سال پس از اولین عرضه ویندوز 10 منتشر شد. مایکروسافت اخیراً اولین به‌روزرسانی اصلی سیستم‌عامل را منتشر کرد – ویندوز 11 نسخه 22H2 – اما شنیده‌ایم که چیز بعدی می‌تواند ویندوز 12 باشد. به نظر می‌رسد که مایکروسافت به‌روزرسانی‌های بزرگ سالانه را کنار می‌گذارد و در عوض به دنبال آن است. یک نسخه بزرگ و جدید از ویندوز هر سه سال یکبار، مشابه آنچه قبل از ویندوز 10 اتفاق می افتاد.

مایکروسافت به طور رسمی نسخه جدیدی از ویندوز را معرفی نکرده است. در واقع، گزارش‌هایی که درباره ویندوز 12 شنیده‌ایم کم اهمیت است. به طور رسمی، این شرکت متعهد به به‌روزرسانی‌های سالانه و به‌روزرسانی‌های کوچک‌تر ویژگی‌ها برای ویندوز 11 است. در آینده شاهد پیگیری ویندوز 11 باشید. بیایید نگاهی دقیق تر به آنچه در حال حاضر انتظار داریم بیندازیم.

ویندوز 12 چه زمانی منتشر می شود؟

طبق گزارش‌ها، نسخه اصلی بعدی ویندوز قرار است در سال 2024، تقریباً سه سال پس از عرضه ویندوز 11، عرضه شود. این تنها چیزی است که در حال حاضر میدانیم، و ممکن است مدتی طول بکشد تا اطلاعات بیشتری داشته باشیم. اگر نسخه‌های قبلی نشانه‌ای باشد، ویندوز 12 باید در پاییز یا حداقل نیمه دوم سال وارد شود، اما این موضوع مشخص نیست. مایکروسافت گزارش‌های مربوط به کار بر روی ویندوز 12 را رد کرده است، اما با توجه به اینکه هنوز مدتی تا راه‌اندازی آن فاصله داریم، این شرکت می‌تواند کارت‌های خود را نزدیک به سینه خود نگه دارد.

در این بین، ویندوز 11 به روز رسانی می شود و گاهی اوقات ممکن است ویژگی های جدیدی دریافت کند، بنابراین احساس نمی شود که سیستم عامل قدیمی است. ویندوز 11 نسخه 22H2 در ماه سپتامبر با بسیاری از ویژگی های جدید از جمله پوشه های منوی استارت و حرکات لمسی جدید منتشر شد. اخیراً، در ماه نوامبر، ما اولین آپدیت لحظه ای را برای نسخه 22H2 دریافت کردیم که ویژگی هایی مانند برگه های File Explorer را اضافه کرد. ما در سال 2023 منتظر حداقل دو مورد دیگر از این به روز رسانی های لحظه ای هستیم، بنابراین ویندوز 11 همچنان در این مدت تکامل خواهد یافت.

برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *