امنیت فناوری

T-Mobile اعلام کرد اطلاعات کاربران به سرقت رفته است

T-Mobile

T-Mobile اعلام کرد اطلاعات 37 میلیون کاربر به سرقت رفته است

T-Mobile دومین نقض امنیتی را در کمتر از 18 ماه تجربه کرد. اپراتور فاش کرد که یک هکر اطلاعاتی نام، تاریخ تولد و شماره تلفن 37 میلیون حساب مشتری را به سرقت برده است.

“بازیگر بد” در ابتدا برای به دست آوردن اطلاعات در 5 ژانویه پیدا شد. و شرکت مخابراتی با کمک کارشناسان امنیت سایبری خارجی محل درز اطلاعات را تا روز بعد مسدود کرد.

به گفته مخابرات، هیچ مدرکی وجود ندارد که سیستم های امنیتی آن به خطر افتاده باشد. و مکانیسمی که هکر استفاده کرده است داده های حساس تری مانند شماره های تامین اجتماعی، شماره شناسایی دولتی، رمز عبور یا اطلاعات کارت پرداخت را فاش نمی کند.

اطلاعات افشا شده شامل نام، صورت‌حساب و آدرس ایمیل، شماره تلفن، تاریخ تولد، شماره حساب T-Mobile و اطلاعات مربوط به طرح‌ها و اشتراک‌ها بود. با این حال، همه حساب‌ها فهرست کامل داده‌ها را لو ندادند. شرکت حامل مطابق با الزامات ایالتی و فدرال در حال اطلاع رسانی به طرف های متاثر است.

فقط یک سال و نیم پیش، در آگوست 2021، اطلاعاتی از نزدیک به 77 میلیون حساب T-Mobile به بیرون درز کرد و در آن زمان، شامل SSN و شناسه راننده بود. در پی شکایتی، این شرکت به پرداخت 350 میلیون دلار برای تسویه دعاوی مشتریان و سرمایه گذاری 150 میلیون دلار دیگر برای افزایش شیوه ها و فناوری های امنیت سایبری خود محکوم شد. در آخرین پرونده، T-Mobile فاش کرد که “تا به امروز پیشرفت قابل توجهی” در این ارتقا داشته است.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *