تبلت فناوری لپ تاپ

مشخصات سرفیس پرو 9 منتشر شد

سرفیس پرو 9

Surface Pro 9 به شما امکان می دهد بین Intel یا Arm 5G و رنگ های جدید انتخاب کنید

مایکروسافت امسال خطوط سرفیس پرو ایکس و سرفیس پرو خود را در یک محصول واحد به نام سرفیس پرو 9 ترکیب کرده است. پردازنده ای با پشتیبانی از 5G و پردازنده های هسته 12 اینتل. و برای اولین بار، شما همچنین می توانید رنگ هایی را انتخاب کنید. که در کل نمای بیرونی سرفیس پرو 9 گسترش می یابند، نه فقط تایپ کاور.

انتخاب بین پردازنده‌ها ممکن است امسال سخت باشد. زیرا برای اولین بار، سرفیس پرو 9 با SQ3 تنها مدلی است. که از 5G داخلی پشتیبانی می‌کند. مایکروسافت 5G را در خط Intel Surface Pro 9 خود ارائه نخواهد کرد. بنابراین اگر می‌خواهید گزینه اتصال تلفن همراه را داشته باشید، باید از آن استفاده کنید. این یک مبادله در گذشته بر اساس سازگاری و عملکرد برنامه بوده است، اما هر دو از Surface Pro X اولیه فاصله زیادی داشته اند.

نکته جدید در سرفیس پرو 9 اضافه شدن رنگ ها در کل نمای بیرونی است. شما فقط می‌توانید گزینه‌های رنگی را در نسخه‌های اینتل سرفیس پرو 9 دریافت کنید. از جمله گزینه جدید آبی یاقوت کبود و سبز جنگلی. من یک نقطه نرم برای گزینه سبز دارم، زیرا رنگ واقعاً در سرفیس پرو 9 ظاهر می شود.

مایکروسافت حتی با خانه طراحی لیبرتی لندن همکاری کرده است تا یک صفحه کلید Surface Pro در نسخه محدود ایجاد کند که با طرح لیزری گل آبی بر اساس تصویر زمینه بلوم ویندوز 11 حک شده است. چه کسی می داند، شاید در آینده شاهد حکاکی سرفیس سفارشی برای همه باشیم.

در داخل، مایکروسافت از نمایشگر معمولی 13 اینچی PixelSense Flow (2880 x 1920) در هر دو مدل اینتل و SQ3 با پشتیبانی از نرخ تازه‌سازی 120 هرتز استفاده می‌کند. شما فقط در مدل اینتل از Dolby Vision IQ پشتیبانی خواهید کرد، اما هر دو 3:2 هستند و نسبت کنتراست 1200:1 دارند.

ابعاد واقعی سرفیس پرو 9 برای هر دو گزینه اینتل و SQ3 یکسان است و تنها تفاوت در وزن است. mmWave Surface Pro 9 883 گرم وزن دارد، در حالی که نسخه اینتل به لطف خنک کننده اضافی، 879 گرم است.

هر دو مدل با 8 گیگابایت رم به عنوان پایه شروع می شوند که می تواند تا 32 گیگابایت در سمت اینتل و 16 گیگابایت در مدل SQ3 برسد. هر دو با 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی شروع می شوند که می تواند تا 1 ترابایت در اینتل و 512 گیگابایت در SQ3 پیکربندی شود.

یکی دیگر از امتیازات Surface Pro 9 با SQ3 اضافه شدن یک واحد پردازش عصبی (NPU) است. مایکروسافت در گذشته شاهد آزمایش تماس چشمی خودکار با سرفیس پرو ایکس بودیم، اما امسال، NPU بیش از هر زمان دیگری قدرت دارد. علاوه بر تغییر مسیر تماس چشمی، ویژگی‌های دوربین و صوتی بهبودیافته مانند کادربندی خودکار، تاری پس‌زمینه پرتره، و حتی ویژگی جدید فوکوس صوتی وجود دارد که به طرز چشمگیری صدای پس‌زمینه را حذف می‌کند.

من باید ویژگی جدید Voice Focus را در پردیس مایکروسافت در ردموند، واشنگتن آزمایش کنم. حتی با پخش نویز میخانه در اتاق، Voice Focus صدای پس‌زمینه را کاملاً حذف کرد. ما نرم افزارهای مشابهی مانند این را از Nvidia، Discord و بسیاری دیگر دیده ایم، اما کار مایکروسافت مستقیماً روی این تراشه NPU اجرا می شود، بنابراین هیچ منبعی را از CPU یا GPU در Surface Pro 9 نمی گیرد.

این ویژگی‌های جدید در هر برنامه ویندوزی نیز موجود است، بنابراین در Teams قفل نمی‌شوند. و می‌توانید از آن‌ها در Zoom، Discord یا هر برنامه صوتی و تصویری دیگری استفاده کنید. به وضوح روزهای اولیه کار این NPU است، اما احتمالاً آنچه را که مایکروسافت با سرفیس در دهه آینده انجام می دهد، شکل خواهد داد.

مایکروسافت قصد دارد عرضه سرفیس پرو 9 را از 25 اکتبر آغاز کند و قیمت آن از 999.99 دلار برای مدل اینتل و 1299.99 دلار برای نسخه SQ3 آغاز شود.

منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *