فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

ابزار Snipping در ویندوز 11 به ضبط کننده صفحه تبدیل میشود

Snipping در ویندوز 11

ابزار Snipping در ویندوز 11 در حال تبدیل شدن به یک ضبط کننده صفحه است

در طی رویداد سرفیس اوایل امروز، مایکروسافت برخی اخبار نرم افزاری از جمله برنامه جدید Microsoft Designer. و برنامه های Apple Music و Apple TV که به فروشگاه مایکروسافت می آیند را به اشتراک گذاشت. اما ممکن است یک اعلامیه زیر رادار افتاده باشد. همانطور که مشخص است، ابزار Snipping در ویندوز 11 به زودی قابلیت ضبط صفحه را در آینده نزدیک دریافت می کند.

این خبر به طور خلاصه در طول یک فیلم ویدیویی مورد کنایه قرار گرفت. اما مطمئناً یک افزوده خوشایند است. در حال حاضر، ویندوز راهی برای ضبط صحیح ویدیو از صفحه نمایش شما ندارد. همانطور که در راهنمای ضبط صفحه نمایش خود در ویندوز 11 ذکر کردیم، می توانید از نوار بازی ایکس باکس برای ضبط برنامه های خاص استفاده کنید. اما با همه چیز کار نمی کند و برای کار با برنامه های خاصی نیاز به تنظیماتی دارد. وجود این قابلیت در ابزار Snipping به این معنی است که می توانید به راحتی هر قسمت از صفحه را برای اشتراک گذاری با شخص دیگری ضبط کنید و دیگر نیازی به برنامه شخص ثالث برای انجام آن ندارید.

مایکروسافت چیز زیادی برای در دسترس بودن نداشت، اما تعجب نخواهیم کرد که شاهد نمایش ضبط کننده صفحه در Snipping Tool در چند هفته آینده باشیم تا در کنار اولین کاهش ویژگی برای ویندوز 11 نسخه 22H2 راه اندازی شود. این به‌روزرسانی قرار است در پایان اکتبر به‌عنوان یک به‌روزرسانی اختیاری عرضه شود و سپس در به‌روزرسانی‌های Patch Tuesday برای نوامبر گنجانده شود. ویندوز اینسایدرها باید ابتدا بتوانند تست کنند.

علاوه بر این، مایکروسافت همچنین در حال کار بر روی یک برنامه جدید Photos با ادغام OneDrive بهبود یافته و – برای اولین بار – یکپارچه سازی با iCloud Photos است، بنابراین می توانید به راحتی عکس های خود را که با آیفون یا سایر دستگاه های اپل گرفته اید مدیریت کنید.

برای استفاده از تمام این ویژگی‌ها، مایکروسافت اوایل امروز سرفیس پرو 9، سرفیس لپ‌تاپ 5 و سرفیس استودیو 2 پلاس را معرفی کرد. این دستگاه‌ها همگی با ویندوز 11 عرضه می‌شوند و در بیشتر موارد، جدیدترین و بهترین مشخصات را در خود جای داده‌اند.

منبع : xda-developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *