پردازنده سخت افزار فناوری

کوالکام رسما از اسنپدراگون XR2+ Gen1 رونمایی کرد

اسنپدراگون XR2+ Gen 1

کوالکام رسما از چیپست Snapdragon XR2 + Gen 1 رونمایی کرد که به Meta Quest Pro قدرت می بخشد.

هدست متا Quest Pro VR/MR به تازگی رسمی شده است. و از چیپست جدید Qualcomm اسنپدراگون XR2+ Gen 1 قدرت می گیرد. خوشبختانه، خود کوالکام اکنون جزئیات بیشتری در مورد آن منتشر کرده است.

اسنپدراگون XR2+ Gen 1، با خط لوله پردازش تصویر جدیدی عرضه می شود که کمتر از 10 میلی ثانیه تأخیر دارد. و قفل عبور ویدیوی تمام رنگی را برای واقعیت ترکیبی (MR) باز می کند.

همچنین از ویدیوهای 360 درجه 8K 60 فریم در ثانیه. فناوری‌های «ادراک همزمان» از جمله ردیابی سر، دست و کنترلر، بازسازی سه بعدی. نقشه‌برداری خودکار اتاق و تراکم پیکسل بالا پشتیبانی می‌کند. این تراشه 30 درصد عملکرد حرارتی بهبود یافته و 50 درصد قدرت پایدار بالاتر نسبت به نسل قبلی دارد.

جالب اینجاست که کنترلرهای Meta Quest Touch Pro. از پلتفرم اسنپدراگون 662 استفاده می‌کنند. که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق چندین دوربین موقعیتی تعبیه‌شده ردیابی کنند. و تأخیر بسیار کم را به هدست ارائه می‌دهد.

کوالکام می گوید چندین OEM متعهد شده اند. تا پایان سال دستگاه های مجهز به Snapdragon XR2 + Gen 1 را عرضه کنند. تا کنون، تراشه‌های اسنپدراگون XR2+ Gen 1 بیش از 60 دستگاه XR (واقعیت پیشرفته.) در سراسر جهان را تامین می‌کنند.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *