اینترنت و شبکه فناوری

کوالکام Snapdragon Satellite را برای اندروید معرفی کرد

Snapdragon Satellite

کوالکام Snapdragon Satellite را برای اندروید معرفی کرد

اپل در پاییز گذشته اتصال ماهواره‌ای اضطراری را با مدل‌های آیفون 14 خود معرفی کرد و بدیهی است که دستگاه‌های اندرویدی نمی‌توانستند فاصله زیادی با آن داشته باشند. امروز در CES کوالکام Snapdragon Satellite را معرفی کرد، یک سرویس پیام‌رسان ماهواره‌ای دو طرفه که در «نسل بعدی گوشی‌های هوشمند اندرویدی ممتاز» در دسترس خواهد بود.

این امر از طریق مشارکت با ایریدیوم که یک صورت فلکی ماهواره ای 66 نیرومند در مدار پایین زمین را اداره می کند، امکان پذیر است. یکی از رقبای اصلی آن، گلوبال استار است که شریک اپل برای خدماتش است.

Snapdragon Satellite از پیام‌رسانی دو طرفه برای استفاده اضطراری، ارسال پیامک و «سایر برنامه‌های پیام‌رسان» پشتیبانی می‌کند. کوالکام به وضوح بیان می‌کند که این فقط برای مواقع اضطراری نیست، بلکه «تفریح در مکان‌های دورافتاده، روستایی و فراساحلی» خواهد بود.

از دستگاه‌هایی که دارای چیپست اسنپدراگون 8 نسل 2 هستند، پشتیبانی می‌شود. به گفته کوالکام، پیام‌های اضطراری در Snapdragon Satellite. «قرار است در گوشی‌های هوشمند نسل بعدی که از نیمه دوم سال 2023 در مناطق منتخب راه‌اندازی می‌شوند، در دسترس باشد.

Snapdragon Satellite می‌تواند به دستگاه‌های دیگر مانند لپ‌تاپ، تبلت، اتومبیل و محصولات اینترنت اشیا نیز گسترش یابد. OEM ها و توسعه دهندگان برنامه می توانند با استفاده از اتصال ماهواره ای، خدمات برند منحصر به فردی را ارائه دهند. Snapdragon Satellite از شبکه های غیرزمینی 5G (NTN) در صورت در دسترس شدن پشتیبانی می کند.

گارمین با Qualcomm “با پشتیبانی از پیام های اضطراری” همکاری خواهد کرد. برد ترنکل، معاون بخش فضای باز گارمین، گفت: “گارمین از این فرصت برای گسترش خدمات ثابت شده. پاسخ اضطراری ماهواره ای خود به میلیون ها کاربر جدید گوشی های هوشمند در سراسر جهان استقبال می کند. Garmin Response هر ساله از هزاران حادثه SOS پشتیبانی می کند و احتمالا جان بسیاری را در این فرآیند نجات داده است. و ما مشتاقانه منتظر همکاری با Qualcomm Technologies و Iridium هستیم تا به مردم کمک کنیم بدون توجه به اینکه زندگی به کجا می‌رود به خدمات اضطراری متصل شوند.”

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *