فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

سیگنال در حال حذف پشتیبانی پیامک از برنامه اندروید خود است

سیگنال

سیگنال در حال حذف پشتیبانی از پیامک از برنامه اندروید خود است

شاید باورش سخت باشد، اما سیگنال بیش از ده سال پیش به عنوان دو برنامه مستقل که بر روی تماس صوتی رمزگذاری شده. و برنامه های پیام متنی رمزگذاری شده تمرکز داشتند، زندگی خود را آغاز کرد. این شرکت که در آن زمان Whisper Systems نامیده می شد. همچنین برنامه های امنیتی مانند محافظت از فایروال و ابزارهای رمزگذاری داده ها را تولید کرد. در آن زمان، خدمات داده تلفن همراه در مراحل اولیه خود بودند. بنابراین این شرکت پیامک های رمزگذاری شده. را به عنوان بخشی از برنامه پیام رسانی امن خود یکپارچه کرد. بعداً پشتیبانی از رمزگذاری SMS را حذف کرد. و امروز اعلام کرد که از شر SMS به طور کامل از برنامه اندروید خود خلاص خواهد شد.

این شرکت بیان می کند که دلیل اصلی این حرکت این بود. که شرکت می خواست امنیت و حریم خصوصی کاربران خود را در اولویت قرار دهد. در حالی که پیام‌های SMS راحت هستند، فناوری پشت این سرویس بسیار قدیمی است. و آن را آسیب‌پذیر و ناامن می‌کند. علاوه بر این، این سرویس از طریق حامل‌های بی‌سیم هدایت می‌شود. که اغلب با نقض داده‌ها مشکل دارند و آن را کمتر قابل مدیریت می‌کنند. سیگنال بهتر است چنین سرویسی را از برنامه خود حذف کند، زیرا واقعاً با اصول اصلی آن مطابقت ندارد.

علاوه بر نگرانی‌های امنیتی، این شرکت نمی‌خواست کاربرانش هزینه‌های پیام‌رسانی غیرمنتظره را متحمل شوند. ظاهراً کاربران با هزینه‌های بالای پیام‌رسانی مشکل داشتند. زیرا فکر می‌کردند پیام‌های سیگنال ارسال می‌کنند. اما در عوض تمام مدت از SMS استفاده می‌کنند. در حالی که برخی از نقاط جهان، مانند ایالات متحده. پیام‌های متنی نامحدودی را ارائه می‌دهند. مناطق دیگر فقط برای ارسال یک پیام هزینه کمی دارند. با حذف پیامک از برنامه اندروید. اکنون درک روشنی از آنچه برنامه می تواند انجام دهد وجود دارد. که باید سوء تفاهم های آینده را کاهش دهد.

دلیل نهایی آن برای حذف پشتیبانی از پیامک از برنامه اندروید آن صرفاً یک موضوع تجربه مصرف کننده بود. برای اینکه هر دو سیستم پیام رسانی با یکدیگر در برنامه وجود داشته باشند. سیگنال باید تجربه ای ایجاد می کرد که بتواند هر دو را در خود جای دهد. در حالی که همچنان پیامی واضح به کاربران ارائه می کرد که از چه سرویس هایی برای ارسال و دریافت پیام استفاده می شود. متأسفانه، مهم نیست که یک طرح چقدر خوب باشد، همیشه جای سوء تعبیر وجود دارد. این نوع تفسیرهای نادرست می‌تواند باعث شود کاربران متوجه نشوند. که از کدام سرویس‌ها برای ارسال پیام استفاده می‌شود یا مانند مثال قبلی می‌تواند باعث صورت‌حساب‌های ناخواسته از سوی اپراتورهای بی‌سیم شود.

در آینده، سیگنال آزاد خواهد بود تا بیشتر بر روی تلاش‌های اصلی خود. و همچنین ویژگی‌های جدید مانند نام‌های کاربری تمرکز کند. همانطور که قبلاً ذکر شد، این ویژگی دیگر بخشی از برنامه اندروید نخواهد بود. و این شرکت بیان می‌کند که با حذف پیامک از برنامه خود، انتقال نرمی ایجاد خواهد کرد.

منبع : xda-developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *