ارز دیجیتال استراتژی رشد فناوری کسب و کار مالی و سرمایه گذاری

لایت کوین (LTC) امن‌ترین رمزارز در حال حاضر است.

لایت کوین

لایت کوین (LTC) احتمالاً امن‌ترین ارز رمزنگاری‌شده در حال حاضر است.

از آنجایی که دنیای ارزهای دیجیتال گسترده‌تر به مبارزه با پیامدهای جاری از سقوط چشمگیر صرافی FTX ادامه می‌دهد. لایت کوین (LTC) احتمالاً به عنوان یک پناهگاه امن نسبتا قوی در سال 2023، به دلیل رویداد نصف شدن این ارز دیجیتال که برای اواخر امسال برنامه ریزی شده است خواهد بود.

برای افراد ناآشنا، لایت کوین اکنون دومین ارز دیجیتال اصلی پس از بیت کوین است. که همچنان از مکانیزم احراز هویت تراکنش های اثبات کار (PoW) استفاده می کند. به خاطر داشته باشید که اتریوم سال گذشته به مکانیزم اثبات سهام تغییر کرد. تحت پارادایم PoW، ماینرها با انجام محاسبات رمزنگاری با یکدیگر به رقابت می پردازند. تا حق احراز هویت یک تراکنش معین و گنجاندن آن در بلاک چین را به دست آورند. برای این سرویس، به ماینرها پاداش مشخصی معادل 12.5 LTC در هر بلوک تعلق می گیرد. پس از رویداد هاوینگ در آگوست 2023. پاداش استخراج لایت کوین به نصف کاهش می یابد و به 6.25 LTC میرسد.

به طور مشابه، لایت کوین 243 روز قبل از هاوینگ دوم به پایین ترین سطح خود رسید و با رشد 550 درصدی در این رویداد روبرو شد. پس از آن، لایت کوین 1574 درصد افزایش یافت. جالب توجه است که بر خلاف بیت کوین، لایت کوین بیشتر سودهای مربوط به نصف شدن خود را تنها پس از پایان رویداد مهم ثبت می کند.

با در نظر گرفتن سایر عوامل، Rekt Capital معتقد است که لایت کوین می تواند تا قبل از آگوست 2023 حدود 285 درصد افزایش یابد. پس از آن، این ارز دیجیتال احتمالاً 60 درصد اصلاحی را ثبت می کند. و وارد یک دوره ادغام می شود که زمینه را برای همه زمان های جدید فراهم می کند.

به دلایل واضح، اگر این پیش‌بینی انجام شود، لایت‌کوین در چند هفته و چند ماه آینده انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ای از خود نشان خواهد داد. حتی اگر حوزه ارزهای دیجیتال گسترده‌تر از یک بحران به بحران دیگر ادامه دهد. در سطح اقتصاد کلان، رکود احتمالی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا نگران‌کننده‌ترین باد مخالف برای دارایی‌های پرخطر، از جمله ارزهای دیجیتال است.

در جبهه ذاتی، سقوط بایننس و ورشکستگی گروه ارز دیجیتال، کاتالیزورهای احتمالی نزولی هستند. به عنوان تازه‌سازی، گروه ارز دیجیتال مالک پنج شرکت بزرگ است: کوین دسک، خرده‌فروش تجهیزات ماینینگ کریپتو، فاندری، شرکت کارگزاری کریپتو جنسیس، صرافی دارایی‌های دیجیتال Luno، و Grayscale Investments، شرکت پشتیبان Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). تصمیم Genesis Trading مبنی بر مسدود کردن 900 میلیون دلار از وجوه متعلق به جمینی قبلاً منجر به حیرت و اختلاف عمومی بین بنیانگذار جمینی، کامرون وینکلووس و مدیر عامل DCG، بری سیلبرت شده است. هنگامی که FTX از بین رفت، وجوه جنسیس در صرافی مسدود شد و منجر به مشکلات نقدینگی حاد برای شرکت شد.

علاوه بر این، GBTC به معامله با تخفیف قابل توجهی نسبت به قیمت لحظه ای بیت کوین ادامه می دهد. این به این دلیل است که در حال حاضر، سهام GBTC فقط می تواند ایجاد شود و بازخرید نمی شود. این بدان معنی است که سرمایه گذاران فقط می توانند سهام خود را در بازار آزاد تخلیه کنند و در نتیجه در شرایط فعلی که هیچ راه مناسبی برای ایجاد تعادل مجدد در Grayscale Trust وجود ندارد، تخفیف افزایش می یابد. در این محیط، باد پشتی ذاتی مربوط به نیمه‌سازی لایت‌کوین می‌تواند به عنوان یک لنگر برای حوزه رمزنگاری گسترده‌تر عمل کند.

منبع : WCCFTECH
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *