فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

زمان عرضه iOS 16 مشخص شد

iOS 16

اپل iOS 16 را در 12 سپتامبر برای آیفون ها عرضه می کند

امروز اپل اعلام کرد که آخرین سیستم عامل خود یعنی iOS 16 را در 12 سپتامبر عرضه می کند. اولین بار در ژوئن گذشته در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود در سال 2022 این ارتقاء رایگان را اعلام کرد و در ماه جولای یک نسخه بتا عمومی منتشر کرد. (متاسفانه انتشار iPadOS 16 علیرغم اینکه به طور سنتی این دو سیستم عامل با هم منتشر می شوند، به تعویق افتاده است.)
در نتیجه، انبوهی از ویژگی‌هایی که با به‌روزرسانی ارائه می‌شوند، چندان غافلگیرکننده نیستند. آنها با انواع بهبودها در صفحه قفل شروع می شوند، از جمله امکان افزودن ویجت ها و سفارشی کردن ظاهر آن و روشی جدید برای ارائه اعلان ها. می‌توانید پیام‌های ارسال‌شده را ویرایش کرده و به خاطر بیاورید (با برخی محدودیت‌ها). از کتابخانه جدید iCloud Shared Photo برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها با خانواده‌تان استفاده کنید. و از ویژگی Live Text برای کشیدن متن از ویدیوها و همچنین عکس‌ها با قابلیت‌های جدید استفاده کنید. .
سیستم عامل جدید کاملاً زمان‌بندی شده است تا همراه با جدیدترین آیفون‌های اپل، آیفون 14 پرو و پرو مکس معرفی شود. که در تاریخ 9 سپتامبر برای پیش‌سفارش و در 16 سپتامبر در فروشگاه‌ها در دسترس خواهند بود.

در همین حال، اگر مایل به نصب نسخه بتای iOS 16 بر روی آیفون فعلی خود نبودید – زیرا در نهایت، نسخه‌های بتا به طور رسمی ناتمام هستند – برای بهره‌مندی از این ارتقاء‌ها نیازی به صبر طولانی نخواهید داشت.
منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *