فناوری موبایل

iCloud Shared Photo Library با iOS16 منتشر نمی شود

iOS 16

iCloud Shared Photo Library با iOS 16 منتشر نمی شود

اپل انتشار ویژگی iCloud Shared Photo Library در iOS 16 را به تعویق انداخته است. و می‌گوید این ویژگی «آخر امسال» به جای زمانی که سیستم عامل تلفن همراه در 12 سپتامبر (از طریق AppleInsider) منتشر شود، «آخر امسال» عرضه می‌شود. یک نسخه آرشیو شده از صفحه وب iOS 16 نشان می دهد که اطلاعیه مربوط به تاخیر در این هفته اضافه شده است.

این ویژگی به شما و حداکثر پنج نفر دیگر به طور خودکار مجموعه ای از عکس ها را به اشتراک می گذارد. با این گزینه که همه عکس ها را در کتابخانه شخصی خود قرار دهید، عکس های بعد از یک تاریخ خاص یا شامل افراد خاصی باشد.
مخصوصاً غیرعادی نیست که اپل ویژگی‌ها را از نسخه اولیه خودداری کند. سال گذشته، iOS 15 بدون SharePlay، Universal Control و پشتیبانی بهتر Find My برای AirPods راه‌اندازی شد. سپس این ویژگی ها در چند ماه آینده در نسخه های آپدیت ظاهر شدند. به نظر نمی‌رسد iOS 16 دارای ویژگی‌هایی باشد که در حال عقب‌نشینی هستند. اگرچه به‌روزرسانی iPadOS 16 برای تبلت‌های اپل به تعویق افتاده و در عوض با iPadOS 16.1 عرضه می‌شود.

این امکان وجود دارد که اپل قرار دادن iPadOS 16 در برنامه زمان‌بندی انتشار خودش، ارتباطی با تاخیر این ویژگی داشته باشد. به راحتی می‌توان تصور کرد که مردم آن را بر روی تلفن‌های خود راه‌اندازی می‌کنند. سپس در مورد اینکه چرا آن را در iPad یا Mac خود نشان نمی‌دهند گیج می‌شوند (macOS Ventura’s به گفته سایت اپل، تاریخ انتشار در ماه اکتبر خواهد بود). با توجه به اینکه این ویژگی با عکس‌هایی سروکار دارد. که مردم نمی‌خواهند آن‌ها را از دست بدهند، این شرکت فقط می‌تواند احتیاط بیشتری به خرج دهد.
منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *