استراتژی رشد فناوری کسب و کار نرم افزار و اپلیکیشن

اینستاگرام تب فروشگاه را حذف میکند

اینستاگرام

اینستاگرام با حذف تب Shop، تولید محتوا را در مرکز قرار می دهد

اینستاگرام با به‌روزرسانی برنامه‌های آتی خود، با حذف تب Shop از منوی اصلی خود، تمرکز خود را بر خلاقیت بازمی‌گرداند. و به گزینه‌هایی که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر و ویدیوها را به همراه تب Reels ارسال کنند، حضور بیشتری می‌دهد. این خبر از مرکز راهنمایی اینستاگرام منتشر شده است. در حالی که تب فروشگاه برای ماه ژانویه باقی خواهد ماند، از ماه آینده حذف خواهد شد.

اگرچه این تغییر شدید به نظر می رسد، اما با توجه به اینکه برای اولین بار در چند ماه قبل در آزمایش مشاهده شد، کاملاً شوکه کننده نیست. که نشان می دهد برنامه تمرکز بیشتری روی تولید خواهد داشت. در حالی که این تغییر مطمئناً برای کسانی که فقط می‌خواهند روی خلق هنر تمرکز کنند، خوشایند خواهد بود. مشخص نیست که چقدر بر فروش محصولات و مشاغل تأثیر می‌گذارد.

اینستاگرام امکان خرید از داخل برنامه را حذف نخواهد کرد. کاربران همچنان این شانس را خواهند داشت که محصولات را از طریق محصولات برچسب گذاری شده در پست ها. و همچنین دکمه فروشگاه در صفحه نمایه یک کسب و کار خریداری کنند. علاوه بر این، این شرکت اعلام می‌کند که «به سرمایه‌گذاری در تجارب خرید که بیشترین ارزش را برای مردم و کسب‌وکارها در فید، داستان‌ها، حلقه‌ها، تبلیغات و موارد دیگر ارائه می‌کند، ادامه خواهد داد».

اینستاگرام طی سال‌ها ویژگی‌های متعددی را به منظور تشویق سازندگان به ماندن در پلتفرم خود اضافه کرده است. این برنامه حتی توانسته است ویژگی های امنیتی و ایمنی را اضافه کند که بهتر از کاربران خود محافظت می کند. این پلتفرم حتی سعی کرده است از ریشه‌های خود جابجا شود و نمایش‌های تمام صفحه را برای تصاویر و ویدیوهای مشابه با رقبایی مانند TikTok و YouTube Shorts معرفی کند. متأسفانه، انتقال آن به این فرمت موفقیت آمیز نبود، در عوض با واکنش شدید مواجه شد و آن را مجبور کرد تا از تغییرات خود عقب نشینی کند. با این اوصاف، دیدن واکنش زمانی که این به روز رسانی در ماه آینده منتشر شود، جالب خواهد بود.

منبع : xda-developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *