فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

آخرین به‌روزرسانی Google Chrome

google chrome

آخرین به‌روزرسانی Google Chrome دارای یک اصلاح امنیتی است که باید در اسرع وقت نصب کنید

کاربران Google Chrome در ویندوز، مک و لینوکس برای محافظت از خود در برابر آسیب‌پذیری امنیتی جدی. که هکرها فعالانه از آن سوء استفاده می‌کنند، باید آخرین به‌روزرسانی را در مرورگر نصب کنند.
chrome

این شرکت در یک پست وبلاگی در دوم سپتامبر گفت: «گوگل از گزارش‌هایی مبنی بر وجود یک سوء استفاده برای CVE-2022-3075 آگاه است. یک مشاور ناشناس این مشکل را در 30 آگوست گزارش کرد و گوگل می گوید انتظار دارد این به روز رسانی در روزها یا هفته های آینده برای همه کاربران عرضه شود.»
این شرکت هنوز اطلاعات زیادی در مورد ماهیت این اشکال منتشر نکرده است. چیزی که تاکنون می‌دانیم این است که مربوط به «اعتبارسنجی داده‌های ناکافی» در Mojo است. مجموعه‌ای از کتابخانه‌های زمان اجرا که توسط Chromium، پایگاه کدی که Google Chrome بر روی آن ساخته شده است، استفاده می‌شود.

این شرکت گفت: «دسترسی به جزئیات اشکال و پیوندها ممکن است محدود شود تا زمانی که اکثر کاربران با یک اصلاح به‌روزرسانی شوند. با مخفی نگه داشتن این جزئیات در حال حاضر، گوگل کار را برای هکرها سخت تر می کند تا بفهمند چگونه از آسیب پذیری سوء استفاده کنند قبل از اینکه به روز رسانی جدید فرصت حملات را ببندد.»

کاربران کروم باید مرورگر را دوباره راه اندازی کنند تا بروزرسانی را فعال کنند. با این کار Chrome به نسخه 105.0.5195.102 برای Windows، Mac و Linux به‌روزرسانی می‌شود. برای اطمینان از اینکه از آخرین نسخه استفاده می کنید، روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای مرورگر خود کلیک کنید. پیمایش به “Help” و سپس “About Google Chrome” شما را به صفحه ای هدایت می کند که به شما می گوید آیا Chrome در دستگاه شما به روز است یا خیر.
منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *