فناوری

آیفون 14 پرو امتیازات برتر DxOMark را به دست آورد

DxOMark

اپل آیفون 14 پرو امتیازات برتر DxOMark را برای عملکرد دوربین سلفی و فیلمبرداری به دست آورد

در تست دوربین DxOMark از آیفون 14 پرو، مدل پرچمدار اپل به امتیازات فوق العاده ای دست یافته است. با امتیاز کلی دوربین 146، مقام دوم را در رتبه بندی جهانی دوربین DxOMark به دست آورد. (فقط یک امتیاز کمتر از Honor Magic4 Ultimate). علاوه بر رتبه دوم در مجموع، DxOMark همچنین آیفون 14 پرو را با امتیاز 145 به عنوان بهترین عملکرد دوربین سلفی در عکس‌ها و فیلم‌برداری می‌شناسد.

DxOMark به لطف دقت در ثبت رنگ پوست، فناوری تاخیر صفر شاتر سریع، توانایی آن در کاهش تاری حرکت. و نمایش کنتراست چهره‌ها، امتیاز برتر آیفون را در قاب کاربری جدید «Friends & Family». برجسته کرده است. همچنین اشاره کرد که جلوه بوکه طبیعی آیفون 14 پرو از حالت پرتره آن بیشتر شبیه یک DSLR است.

آیفون با 14 پرو رتبه اول را در عملکرد ضبط ویدیو دارد. نرمی، تکرارپذیری و سیالیت انتقال‌های خود را بهبود بخشید. تثبیت نیز عالی است، ضبط HDR کنتراست بالایی ارائه می دهد، و ردیابی فوکوس خودکار هم قابل اعتماد و هم دقیق است. اجرای اپل از حسگر تصویر Quad-Bayer کیفیت و عملکرد زیادی را به همراه دارد. همچنین از دقت آیفون در تصویر پیش‌نمایش آن در منظره یاب در مقایسه با تصویر پردازش شده نهایی تمجید کرد.

تنها زمینه‌های بهبودی که ذکر شد وجود نویز و از دست دادن جزئی جزئیات هنگام گرفتن عکس‌های داخل ساختمان بود. همچنین هنگام گرفتن عکس های 3X جزئیات از دست می رود.

اکنون به یافته های دوربین سلفی DxOMark می پردازیم. با امتیاز 145 سلفی، آیفون 14 پرو تنها یک امتیاز بالاتر از هواوی پی 50 پرو دارد. قابلیت فوکوس خودکار جدید آیفون 14 پرو و ​​دیافراگم سریعتر به امتیاز بالاتر آن کمک می کند. ویدیوی سلفی نیز عالی بود، با نوردهی، رنگ و تثبیت عالی با امتیاز بالای 154.

تصاویر ثابت با دوربین جلو، محدوده دینامیکی، نوردهی و بوکه بسیار خوبی ارائه می‌دهند. جزئیات عالی، رنگ پوست دقیق، و بوکه شبیه سازی شده در حالت پرتره همگی مورد توجه قرار گرفته اند.

نقاط ضعفی که برای دوربین سلفی آیفون 14 پرو ذکر شده عبارتند از نویز قابل توجه در عکس ها و فیلم ها در اکثر شرایط و تغییر رنگ پوست و دقت کمتر در شرایط نوری چالش برانگیز مانند زمانی که صحنه دارای نور پس زمینه یا در نور کم است.

یافته های DxOMark را در لینک های منبع زیر بررسی کنید. به علاوه، می‌توانید بررسی‌های ما را در مورد مدل‌های جدید آیفون 14 (14، 14 پرو، 14 پرو مکس) بررسی کنید تا یافته‌های کلی ما را نیز ببینید.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *