بازی های ویدیویی

Call of Duty برای «چند سال دیگر» روی پلی استیشن می ماند

Call of Duty

بر اساس نامه مایکروسافت به سونی، Call of Duty برای «چند سال دیگر» روی پلی استیشن خواهد ماند.

Call of Duty بدون شک یکی از پردرآمدترین بازی های تیراندازی اول شخص موجود در بازار است. صرف نظر از پلتفرم‌ها، یکی از آنها دارای DLC انحصاری زمان‌بندی‌شده است، مانند دسترسی PlayStation به DLC یک ماه زودتر در برخی از بازی‌های PS4. به هر حال، سازنده بازی، Activision Blizzard در حال خرید توسط مایکروسافت است.

کمی به روز رسانی در رابطه با سرنوشت این سری در پلی استیشن وجود دارد. در ماه ژانویه، مایکروسافت با قراردادی موافقت کرد که در آن بازی Call of Duty تا چند سال آینده روی کنسول‌های پلی‌استیشن قابل دسترسی باقی بماند. از امروز، این قرارداد برای چندین سال فراتر از آنچه قبلاً توافق شده بود، تمدید خواهد شد.
فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ میگوید : «در ماه ژانویه، قرارداد امضا شده‌ای را به سونی ارائه کردیم تا Call of Duty را در پلی‌استیشن، با برابری ویژگی‌ها و محتوا، حداقل برای چندین سال دیگر فراتر از قرارداد فعلی سونی تضمین کنیم، پیشنهادی که فراتر از توافق‌های معمول صنعت بازی است.»
Call of Duty
بزرگ‌ترین مورد بحث در گذشته، اتفاقی است که پس از آن «چند سال دیگر» رخ می‌دهد. از نظر تئوری، در صورت تمایل، مایکروسافت می‌تواند این سری را منحصر به ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی کند. با این حال، این واقعیت که مایکروسافت متعهد به حفظ بازی در پلی استیشن فراتر از قرارداد است، اساساً با این طرز فکر در تناقض است. البته، مایکروسافت می‌تواند هر لحظه این معامله Call of Duty را قطع کند و بنابراین، این نگرانی اصلی سونی و CMA است.

امکانات انحصاری کنسول به این بستگی دارد که آیا خرید اکتیویژن بلیزارد حتی انجام شود یا خیر، زیرا هنوز در حال تعلیق است. اگر این معامله به نتیجه نرسد، احتمالاً همه چیز مثل الان خواهد بود. نگرانی وجود دارد، زیرا پس از خریداری Bethesda توسط مایکروسافت، Starfield و Redfall به انحصاری Xbox تبدیل شدند.
منبع : WCCFTECH
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *