آموزشی تلفن هوشمند / تبلت صوتی و تصویری

نحوه کپی کردن اطلاعات از اندروید به iOS

اندروید به iOS

نحوه کپی کردن اطلاعات از اندروید به iOS

اگر قصد دارید از اندروید به ios بروید باید بگوییم کپی کردن اطلاعات کار راحتی نیست. اما راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد. در این راهنما، تمام روش‌های انتقال داده‌های شما از اندروید به آیفون را توضیح می‌دهیم.

آماده شدن برای انتقال از اندروید به iOS

امروزه بسیاری از اپلیکیشن‌ها به‌طور خودکار داده‌های شما را با حسابی که با آن‌ها مرتبط کرده‌اید همگام‌سازی می‌کنند. بنابراین پس از نصب آن‌ها در آیفون، همه چیز باید همگام‌سازی شود. برای ایمن کردن آن، باید اطمینان حاصل کنید که همگام‌سازی را در هر چیزی که از آن در تلفن Android شما پشتیبانی می‌کند، فعال کرده‌اید. برخی از بارزترین نمونه ها عبارتند از Google Contacts، Chrome و Firefox.

نحوه فعال کردن همگام سازی مخاطبین گوگل در اندروید

 1. به تنظیمات گوشی اندرویدی خود بروید.
 2. روی گوگل ضربه بزنید.
 3. روی Settings for Google apps ضربه بزنید.
 4. همگام سازی Google Contacts را باز کنید. وضعیت همگام‌سازی شما، از جمله تعداد مخاطبین همگام‌سازی شده را نشان می‌دهد.
 5. برای بررسی مجدد وضعیت فعلی، روی مدیریت تنظیمات در زیر وضعیت همگام‌سازی ضربه بزنید. اکنون خواهید دید که آیا همگام سازی خودکار فعال است یا خیر. مطمئن شوید که آن را فعال کرده اید.
 6. پس از اتمام کار، باید دکمه ای را روی آیفون خود بزنید تا مخاطبین شما در لیست ظاهر شوند. هنگامی که تنظیمات آیفون خود را تمام کردید (پس از انجام مراحل مختلف در این راهنما)، به Settings > Contacts > Accounts > Gmail بروید و Contacts را روشن کنید. با این کار مخاطبین Google شما با برنامه مخاطبین آیفون شما همگام‌سازی می‌شود، که نباید خیلی طول بکشد.

نحوه فعال کردن همگام‌سازی در کروم یا تأیید همگام‌سازی آن

 1. Chrome را در تلفن Android خود باز کنید.
 2. روی نماد سه نقطه ضربه بزنید تا منو باز شود.
 3. روی تنظیمات ضربه بزنید.
 4. اگر همگام‌سازی از قبل فعال باشد، می‌بینید که همگام‌سازی در تنظیمات شما و Google فعال است. می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا همه چیزهایی را که می‌خواهید همگام‌سازی شوند، فعال یا غیرفعال کنید.
 5. اگر وارد Chrome نشده‌اید، مطمئن شوید که وارد سیستم شده‌اید و همگام‌سازی را فعال کرده‌اید.
 6. پس از نصب Chrome در iOS، فقط وارد حساب Google خود شوید و همگام سازی را فعال کنید، و شما آماده خواهید بود.

استفاده از برنامه Move to iOS برای کپی کردن داده ها

اپل اپلیکیشن انتقال به iOS از اندروید را کمی آسان تر میکند. توجه به این نکته مهم است که باید در زمانی که هنوز در حال تنظیم آیفون خود هستید از برنامه استفاده کنید. در غیر این صورت، باید آیفون خود را ریست کرده و دوباره شروع کنید. بنابراین ابتدا آن را نصب کنید و سپس به مراحل ادامه دهید.

 1. شروع به تنظیم آیفون خود کنید تا به بخش Apps and Data برسید.
 2. روی Move Data from Android ضربه بزنید.
 3. برنامه Move to iOS را در گوشی اندروید خود باز کنید و روی Continue ضربه بزنید.
 4. شرایط و ضوابط اندروید را بپذیرید. سپس روی Continue در آیفون خود ضربه بزنید.
 5. آیفون شما کدی را نمایش می دهد که برنامه Move to iOS از آن برای اتصال به گوشی اندرویدی شما استفاده می کند. این کد را در دستگاه اندرویدی خود وارد کنید.
 6. برنامه Move to iOS به آیفون متصل می شود و تمام داده های قابل انتقال را نمایش می دهد.
 7. می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید جابه‌جا شود، انتخاب یا لغو انتخاب کنید. معمولاً مخاطبین، سابقه پیام، عکس‌ها و ویدیوها، نشانک‌های وب، حساب‌های ایمیل و تقویم‌های شما منتقل می‌شوند. اپل همچنین برنامه های رایگان نصب شده بر روی گوشی اندرویدی شما را که در iOS نیز در دسترس هستند، یادداشت می کند و آنها را به لیست علاقه مندی ها اضافه می کند. برنامه هایی که در Android خریداری کرده اید را نمی توان به iOS منتقل کرد.
 8. هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید، هر دو گوشی را به حال خود رها کنید تا فرآیند انتقال ادامه یابد. بسته به اینکه چه مقدار داده درگیر است، ممکن است کمی طول بکشد.
 9. پس از تکمیل انتقال، از شما خواسته می شود که وارد حساب Google منتقل شده شوید.

نحوه انتقال دستی موسیقی

 1. اگر از فایل‌های موسیقی آفلاین مانند MP3 استفاده می‌کنید و می‌خواهید آن‌ها را در آیفون خود داشته باشید، ابتدا باید آن‌ها را به رایانه خود منتقل کنید.
 2. گوشی اندرویدی خود را به کامپیوتر وصل کنید و مکان موسیقی خود را پیدا کنید.
 3. در ویندوز، می توانید از File Explorer برای مکان یابی فایل ها استفاده کنید. در مک، باید از برنامه Android File Transfer برای مکان یابی آنها استفاده کنید.
 4. پس از یافتن، آنها را در یک پوشه در رایانه شخصی یا مک خود کپی کنید.
 5. گوشی اندروید خود را جدا کرده و آیفون خود را وصل کنید.
 6. اگر از ویندوز استفاده می کنید، برنامه iTunes را باز کنید. اگر از Mac استفاده می کنید، بسته به نسخه سیستم عامل خود، iTunes یا Music را باز کنید.
 7. پوشه را با موسیقی خود باز کنید و فایل ها را به بخش آهنگ ها در کتابخانه iTunes یا برنامه موسیقی بکشید.
 8. آیفون خود را در iTunes یا برنامه Music انتخاب کنید و روی Music کلیک کنید. اکنون می توانید کل مجموعه موسیقی خود را همگام سازی کنید یا آهنگ ها را انتخاب کنید.
 9. روی همگام سازی کلیک کنید و منتظر بمانید تا کامل شود.
 10. پس از همگام سازی، اتصال آیفون خود را قطع کنید و آهنگ ها را در برنامه Music برای آیفون خود پیدا خواهید کرد.

نحوه انتقال دستی عکس ها

برنامه Move to iOS تمام عکس‌های موجود در پوشه دوربین اصلی اندروید شما را منتقل می‌کند، اما اگر عکس‌ها یا ویدیوهایی در پوشه‌های دیگر دارید، باید آنها را به صورت دستی انتقال دهید.

 1. تلفن Android خود را به رایانه وصل کنید و عکس هایی را که قبلاً منتقل نشده اند پیدا کنید.
 2. در ویندوز، می توانید از File Explorer برای مکان یابی فایل ها استفاده کنید. در مک، برای پیدا کردن آنها باید از برنامه Android File Transfer استفاده کنید.
 3. پس از یافتن، آنها را در یک پوشه در رایانه شخصی یا مک خود کپی کنید.
 4. گوشی اندروید خود را جدا کرده و آیفون خود را وصل کنید.
 5. اگر از ویندوز یا نسخه قدیمی‌تر macOS (تا Mojave) استفاده می‌کنید، iTunes را باز کنید و روی نماد iPhone کلیک کنید تا به آن دسترسی پیدا کنید. اگر از Mac با macOS Catalina یا جدیدتر استفاده می‌کنید، Finder را باز کنید و روی iPhone در قسمت Locations کلیک کنید.
 6. روی Photos کلیک کنید، همگام‌سازی عکس‌ها را فعال کنید و سپس پوشه‌ای را که عکس‌های گوشی شما در آن هستند را در منوی کشویی کپی عکس‌ها انتخاب کنید.
 7. روی Sync کلیک کنید و پس از اتمام انتقال، آیفون خود را جدا کنید.

منبع :
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *