فناوری گجت

گوگل Stadia را در 18 ژانویه 2023 تعطیل خواهد کرد

گوگل Stadia

گوگل Stadia را در 18 ژانویه 2023 تعطیل خواهد کرد

گوگل اعلام کرده است که سرویس استریم بازی خود Stadia را متوقف می کند. این سرویس در 18 ژانویه 2023 برای همیشه خاموش خواهد شد.

Google تمام خریدهای سخت افزاری و نرم افزاری را به کاربران بازپرداخت خواهد کرد. هر کسی که کنترلر Stadia را خریداری کرده باشد. و همچنین برای هر بازی و محتوای اضافی خریداری شده از طریق فروشگاه Stadia. بازپرداخت دریافت خواهد کرد. انتظار می رود بازپرداخت تا اواسط ژانویه 2023 تکمیل شود.

گوگل گفته است که از فناوری قدرت بخش Stadia در بخش‌های دیگر شرکت مانند YouTube، Google Play و تلاش‌های واقعیت افزوده (AR) استفاده خواهد کرد. اعضایی که در Stadia کار می کنند، کار خود را در جای دیگری در شرکت ادامه خواهند داد.

Google Stadia در مارس 2019 راه اندازی شد و به دلیل تمایل گوگل به بستن مشاغلی که فوراً شروع به کار نمی کنند. با تردیدهای فوری از سوی صنعت مواجه شد. همچنین بسیاری از هزینه های بالای بازی ها با توجه به اینکه کاربر مستقیماً مالک آنها نیست و کتابخانه نامرغوب انتقاد کردند.

این سرویس برای مدتی متوقف شد. حتی اگر دو سال بعد گوگل اعلام کرد که استودیوی بازی سازی شخص اول خود را می بندد و رئیس این محصول شرکت را ترک کرد.

این نوشته از آن زمان برای Stadia روی دیوار بود. حتی اگر شرکت وانمود کرد که همه چیز خوب است و به تازگی در ماه جولای تعطیل نشده است. همانطور که اکنون می دانیم، این اصلا درست نبود.

با این حال، نابودی Stadia لزوماً به معنای نابودی کل بازی‌های ابری نیست، زیرا مایکروسافت، انویدیا و آمازون همچنان به خدمات خود متعهد هستند. همیشه قرار بود این یک سرمایه گذاری بلندمدت برای این شرکت ها باشد، اما این چیزی نیست که گوگل به آن معروف است.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *