فناوری

سامسونگ گلکسی زد فولد 2 و اولین بتا One UI 5

گلکسی زد فولد 2

سامسونگ گلکسی زد فولد 2 اولین بتا One UI 5 را که آخرین به روز رسانی اصلی آن است را دریافت میکند

دیروز، Galaxy Z Flip4 و Z Fold4 اولین نسخه بتای One UI 5 خود را دریافت کردند. در حالی که Z Flip3 بتای شماره 2 را دریافت کرد (با Z Fold3 که انتظار می‌رود به زودی عرضه شود). سامسونگ همچنان در لیست پایین می‌آید و اکنون زمان گلکسی زد فولد 2 است که اندروید 13 و آخرین نرم‌افزار One را امتحان کند.

این آخرین سرعت برای گوشی تاشو 2020 خواهد بود که با اندروید 10 عرضه شد. برای 3 به‌روزرسانی سیستم‌عامل واجد شرایط است و این سومین و آخرین مورد آن خواهد بود (نسل بعدی تاشوها به 4 به‌روزرسانی سیستم‌عامل ارتقا یافتند). این تعداد به‌روزرسانی‌هایی است که تلفن‌های پیکسل دریافت می‌کنند. به‌علاوه Z Fold2 به دریافت وصله‌های امنیتی ادامه خواهد داد – سامسونگ متعهد شده است که به مدت ۴ سال، یعنی تا اواخر سال ۲۰۲۴، از آن پشتیبانی کند.

بازگشت به نسخه بتا – در حال حاضر در واحدهای کره جنوبی عرضه می شود. اما باید به زودی به بازارهای دیگر نیز برسد. توجه: در کره هم گوشی‌های بدون سیم‌کارت و هم تلفن‌های شرکت‌های مخابراتی واجد شرایط به‌روزرسانی هستند.

اگر می‌خواهید آن را امتحان کنید (و قبول کنید که احتمالاً اشکالاتی دارد)، می‌توانید از برنامه اعضای سامسونگ برای ثبت‌نام در برنامه بتا استفاده کنید. آخرین نکته – نصب نسخه بتا به اندازه کافی آسان است، بازگشت به اندروید 12 پایدار نیاز به پاک کردن کامل دارد، بنابراین قبل از شروع از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اگر می‌پرسید چه اتفاقی در سمت Z Flip تاشوهای 2020 می‌افتد، مدل اصلی اخیراً به One UI 4.1.1 به‌روزرسانی شده است، اما هنوز اشاره‌ای به نسخه 5 نشده است. با این حال، Z Flip و Z Flip 5G دارای پنجره‌های پشتیبانی نرم‌افزاری یکسانی هستند (3 به‌روزرسانی سیستم‌عامل، 4 سال وصله)، بنابراین باید زمان زیادی باشد که Flips نیز به برنامه بتا بپیوندد.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *