امنیت فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

جایگزین ایمن تر برای رمزهای عبور در گوگل

کلید عبور گوگل

گوگل شروع به آزمایش پشتیبانی از کلید عبور در کروم می کند – جایگزین ایمن تر برای رمزهای عبور

رمز عبور سال‌هاست که اساس امنیت رایانه بوده است، اما امنیت خاصی ندارد. و پس از افشای گسترده رمز عبور از این هم کمتر می‌شود. صنعت در حال حرکت به سمت راه بهتری برای ورود به سیستم است. که «کلید عبور» نامیده می‌شود و به زودی می‌توانید از آن در دستگاه Android خود. و سایر دستگاه‌هایی که Chrome را اجرا می‌کنند استفاده کنید.

برخلاف رمز عبور، یک رمز عبور به طور خودکار تولید می شود. و دوباره استفاده نمی شود. با این حال، تجربه کاربری برای کسانی که قبلاً از تکمیل خودکار رمز عبور استفاده می کردند کاملاً آشنا است. ابتدا، در اینجا شکل دادن به رمز عبور به نظر می رسد. شما فقط تأیید می کنید که می خواهید یک رمز عبور جدید برای یک سایت خاص و یک حساب خاص ایجاد کنید. سپس از هر روشی که برای باز کردن قفل گوشی خود استفاده می کنید (به عنوان مثال خواننده اثر انگشت.) استفاده کنید.

پس از انجام این کار، کلید عبور با استفاده از مدیریت رمز عبور Google در همه دستگاه‌های شما همگام‌سازی می‌شود. این بدان معناست که حتی اگر گوشی خود را گم کنید. باز هم به تمام حساب های خود دسترسی خواهید داشت.

استفاده از کلید عبور مانند استفاده از رمز عبور ذخیره شده به نظر می رسد. فقط حسابی را که می خواهید استفاده کنید تأیید کنید و سپس با اثر انگشت خوان (یا قفل با چهره یا هر چیز دیگری.) احراز هویت کنید. نکته جالب در مورد کلیدهای عبور این است که می توانید از تلفن خود برای ورود به دستگاه های اطراف استفاده کنید، به عنوان مثال. اگر رایانه شما دارای اثرانگشت خوان نیست. می توانید از آن در تلفن خود استفاده کنید.

باید توجه داشته باشیم که کلیدهای عبور یک چیز گوگل نیستند بلکه چیزی هستند. که در چندین پلتفرم پشتیبانی می شوند. Safari در macOS قبلاً این ویژگی را دارد، بنابراین اگر از سایتی بازدید می‌کنید که از کلیدهای عبور استفاده می‌کند. یک کد QR ظاهر می‌شود – آن را با تلفن Android خود اسکن کنید و وارد شوید.

به این ترتیب کار خواهد کرد، به هر حال. در حال حاضر کلیدهای عبور در کانال بتای Google Play Services و Chrome Canary در دسترس هستند. اما پس از آماده شدن برای اولین بار، می توانید از آن در هر پلتفرمی استفاده کنید، به عنوان مثال. استفاده از آیفون برای ورود به سایتی در Chrome در ویندوز.

ما تاکنون درباره وب‌سایت‌ها صحبت کرده‌ایم، اما کلیدهای عبور به برنامه‌های اندروید نیز می‌آیند. این هدف بعدی برای تیم Google در سال 2022 است که روی این ویژگی کار می‌کنند. مانند گذرواژه‌ها، کلیدهای عبور ایجاد شده در یک وب‌سایت روی برنامه مرتبط کار می‌کنند و بالعکس.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *