آموزشی شبکه های اجتماعی

چگونه از حساب گوگل خود بک آپ بگیرید

google

اتفاقات بدی رخ می دهد – و گاهی اوقات، برای حساب Google شما اتفاق می افتد. یک کابوس برای کسانی که به Gmail، Google Photos و سایر برنامه های Google خود وابسته هستند. از دست دادن دسترسی به همه آن داده ها است.ایده بدی نیست که از Gmail و حساب‌های Google خود با استفاده از Takeout Google نسخه بک آپ تهیه کنید.

چگونه از جی میل خود نسخه پشتیبان تهیه کنید:

  1. به myaccount.google.com بروید
  2. در بخش Privacy & personalization، روی Manage your data & privacy کلیک کنید.
  3. برای دانلود یا حذف داده های خود به پایین بروید. بر روی Download your data کلیک کنید.

 

google

توضیحات بیشتر Google Takeout

  • با این کار به صفحه Google Takeout هدایت خواهید شد. اگر فقط می‌خواهید داده‌های حساب‌های خاصی را دانلود کنید – مثلاً فقط جیمیل خود – ابتدا روی لغو انتخاب همه در بالای صفحه کلیک کنید و سپس فهرست را مرور کنید. اگر همه چیز را می خواهید، پس فقط پیش بروید. توجه داشته باشید که انتخاب اول، فعالیت ثبت دسترسی، به طور خودکار بررسی نمی شود. این می تواند سرعت دانلود شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، بنابراین ممکن است بخواهید آن را بدون علامت رها کنید.
  • به پایین صفحه بروید تا همه منابع مختلف داده‌ای را که دانلود می‌کنید ببینید. ارزش آن را دارد که بار اول به آرامی حرکت کنید و بررسی کنید که آیا همه چیز را می خواهید.به یاد داشته باشید، هر چه بیشتر درخواست دانلود کنید، بیشتر طول می کشد و فایل(های) بزرگتر می شود. همچنین برای بسیاری از دسته بندی ها گزینه های قالب دریافت خواهید کرد و ارزش بررسی آن ها را نیز دارد.
  • به پایین اسکرول کنید و مرحله بعدی را کلیک کنید.
  • برای اینکه تصمیم بگیرید چگونه می‌خواهید داده‌هایتان را دریافت کنید، روی فلش کوچک زیر روش تحویل کلیک کنید. گزینه‌های خود را ببینید، از جمله ارسال ایمیل پیوند دانلود یا افزودن داده‌ها به Google Drive، Dropbox، OneDrive یا Box. (توجه: اگر نگران از دست دادن دسترسی به داده‌های Google خود هستید، ذخیره آن در Drive ممکن است بهترین راه حل نباشد.)
  • همچنین می‌توانید انتخاب کنید که داده‌های خود را فقط یک بار صادر کنید یا هر دو ماه (تا یک سال). می‌توانید نوع فشرده‌سازی مورد استفاده (zip. یا tgz.) و حداکثر اندازه فایل را انتخاب کنید. (اگر اندازه فایل از حداکثر شما بزرگتر باشد، به چندین فایل جدا می شود. و هر فایلی که بزرگتر از 2 گیگابایت باشد. از فرمت فشرده سازی zip64 استفاده می کند.) پس از اتمام انتخاب، روی ایجاد صادرات کلیک کنید.
  • اکسپورت شما شروع خواهد شد و پیشرفت آن در پایین صفحه بیرون‌بر مشاهده می‌شود. برای صبر آماده باشید؛ ممکن است چند روز طول بکشد تا تمام شود همچنین می توانید روی لغو اکسپورت یا ایجاد اکسپورت دیگری کلیک کنید.

منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *