فناوری

آیفون‌ها سال آینده به سمت پورت USB-C حرکت می‌کنند

پورت USB-C

مارک گورمن: آیفون‌ها سال آینده به سمت پورت USB-C حرکت می‌کنند، اما «فقط یک توقف» است.

اپل با سری آیفون 15 سال آینده به پورت USB-C جهش خواهد کرد – مارک گورمن، تحلیلگر بلومبرگ، به آن اطمینان دارد و می نویسد: «آیفون 15 اساساً قفلی برای دریافت USB-C در پاییز 2023 است و این امر را تا حد زیادی شکست می دهد. سال.”

قانون جدید اتحادیه اروپا از نظر فنی برای دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل جدید که از پاییز 2024 به بعد فروخته می‌شوند اعمال می‌شود، بنابراین اپل می‌تواند در یک سال دیگر از پورت لایتنینگ استفاده کند. اما گورمن معتقد است که کوپرتینو تا آخرین لحظه ممکن صبر نخواهد کرد.

در واقع، این تحلیلگر می نویسد که iPad پایه، آخرین تبلت باقی مانده اپل با لایتنینگ، اواخر امسال به USB-C منتقل می شود. سپس سری آیفون 15 سال آینده همین کار را انجام خواهد داد.

این‌ها تنها دستگاه‌های اپل نیستند که از پورت لایتنینگ استفاده می‌کنند – البته AirPods این کار را می‌کند، اما ابزارهای جانبی انتخابی مانند Magic Mouse، Magic Keyboard و Magic Trackpad نیز این کار را می‌کنند. آنها نیز به تدریج به USB-C منتقل خواهند شد.

برخی از دستگاه‌ها مانند صفحه کلید جادویی اپل نیز از لایتنینگ برای شارژ استفاده می‌کنند. برخی دستگاه‌ها مانند صفحه کلید جادویی اپل نیز از لایتنینگ برای شارژ استفاده می‌کنند.
قانون اتحادیه اروپا به طور خاص دستگاه‌هایی را که فقط از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند معاف می‌کند – مانند ساعت اپل. گورمن معتقد است که استفاده اپل از USB-C کوتاه مدت خواهد بود و هدف نهایی این شرکت استفاده از شارژ بی سیم مانند MagSafe است. این تحلیلگر پیش‌بینی می‌کند که لایتنینگ یک دهه است که با ما همراه بوده است، اما آیفون‌های دارای USB-C تقریباً برای مدت طولانی باقی نمی‌مانند. انتظار می رود حتی آیپدها نیز در آینده شارژ سیمی را کاهش دهند.

چرا اپل در مورد استفاده از USB-C در آیفون ها (در حالی که قبلاً از آن در iPad و Mac استفاده می کند) سرسخت بوده است؟ گورمن فکر می‌کند به این دلیل است که می‌خواهد سوئیچ را به‌عنوان ایده‌ی خودش ارائه کند نه چیزی که توسط قانون اجباری شده است. با توجه به اینکه iPhone Pros اکنون می‌تواند عکس‌های 48 مگاپیکسلی RAW را ضبط کند، بدون در نظر گرفتن ویدیوهای 4K ProRes، سرعت USB 2.0 لایتنینگ آن را کاهش نمی‌دهد (Wi-Fi سریع‌تر است، اگر نگران آینده فقط بی‌سیم باشید. ).

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *