امنیت سیستم عامل فناوری

اپل به شما اجازه می دهد وصله های امنیتی آیفون را حذف کنید

وصله های امنیتی

اپل به شما اجازه می دهد وصله های امنیتی آیفون را حذف کنید

اپل به شما اجازه می‌دهد تا وصله‌های امنیتی نصب‌شده توسط سیستم پاسخ سریع امنیتی iOS 16 را حذف کنید. که می‌تواند بدون نیاز به آپدیت کامل آیفون (یا حتی بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد آن، در برخی موارد) وصله‌ها را نصب کند. طبق یک سند پشتیبانی که توسط MacRumors مشاهده شده است. می‌توانید با رفتن به Settings > General > About و سپس ضربه زدن بر روی نسخه iOS، به‌روزرسانی Rapid Security Response را حذف کنید. از آنجا، دکمه “حذف به روز رسانی امنیتی” به شما نمایش داده می شود.

این سند هیچ نمونه‌ای از این که چرا باید یکی از وصله های امنیتی را حذف کنید، ارائه نمی‌کند و گوشی شما را در برابر آسیب‌پذیری که در برابر آن محافظت می‌کند باز می‌گذارد. به راحتی می توان چند شرایط خاص را تصور کرد که این ویژگی می تواند مفید باشد. مثلاً اگر کسی نرم افزار یا ابزارهای مدیریتی ویژه مرتبط با کار را خراب کند. در غیر این صورت، این یکی از آن ویژگی‌هایی است که اکثر مردم احتمالاً هرگز نباید از آن استفاده کنند. مگر اینکه دلیل بسیار خاصی داشته باشند و کاملاً بفهمند که چه کاری انجام می‌دهند. مانند حالت قفل شدید جدید، که برای محافظت از کاربران در برابر حملات سایبری هدفمند “بسیار پیچیده” گنجانده شده است.
اگر این کار را انجام دهید، برای دریافت وصله‌های امنیتی باید منتظر بروزرسانی‌های کامل iOS باشید. باز هم، من شخصاً توصیه می‌کنم این ویژگی را غیرفعال نکنید، مگر اینکه دلیل صریحی برای آن داشته باشید. با توجه به اینکه بسیاری از به‌روزرسانی‌های اخیر اپل آسیب‌پذیری‌های بسیار جدی را برطرف کرده‌اند.

منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *