فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

گوگل واکنش به پیامک های آیفون را آزمایش می کند

واکنش به پیامک

گوگل واکنش به پیامک های آیفون را آزمایش می کند

ماه گذشته، گوگل کمپینی به نام #GetTheMessage راه اندازی کرد. که هدف آن متقاعد کردن اپل برای پشتیبانی از پیام رسانی RCS در آیفون بود. دعوت به اقدام گوگل کار زیادی انجام نداد. زیرا کمتر از یک ماه بعد، تیم کوک، مدیر عامل اپل به یک روزنامه نگار گفت که در پاسخ به ناتوانی او در ارسال ویدیوهای باکیفیت به تلفن اندرویدی مادرش، باید یک آیفون بخرد.

تلاش های گوگل برای بهبود پیام رسانی بین کاربران اندروید و آیفون. (یا آزار بیشتر کاربران آیفون) با آخرین ویژگی در حال آزمایش آشکار است. همانطور که توسط کاربر Reddit u/Jabjab345 مشاهده شد. برنامه Google Messages در حال آزمایش توانایی واکنش به پیام های ارسال شده از آیفون است. هنگامی که یک کاربر اندروید به پیامک یک کاربر آیفون واکنش نشان می دهد. پیامی را مشاهده می کند که نشان می دهد از یک ایموجی برای واکنش به یک پیام استفاده شده است.

در اصل، گوگل یک اپل را کشید. اگر به خاطر داشته باشید، کاربران iOS می‌توانند به پیام‌های SMS واکنش نشان دهند. که یک پیام کوتاه به گیرنده (در این مورد یک تلفن اندرویدی.) ارسال می‌کند و پیامی از ایموجی واکنش همراه با متن پیام نقل‌قول شده ارسال می‌شود.

گوگل از آن زمان این کار را به گونه‌ای انجام داده است که اپلیکیشن Messages می‌تواند تشخیص دهد که این واکنش برای کدام پیام است. و در عوض یک ایموجی را در کنار خود پیام نشان می‌دهد. با این پیاده‌سازی جدید، گوگل به کاربران آیفون پاسخ می‌دهد و نسخه‌ای مشابه از واکنش به پیام را فقط به صورت متنی به آن‌ها نشان می‌دهد.

واکنش به پیام‌ها با ایموجی چیز جدیدی نیست. تعداد زیادی از برنامه‌های پیام‌رسان بین پلتفرمی از جمله واتس‌اپ، تلگرام، مسنجر، اسکایپ، تیم‌ها، اینستاگرام. (تعداد زیادی برای فهرست کردن وجود دارد) همگی از واکنش با ایموجی پشتیبانی می‌کنند. در این مرحله، تنها بازاری که این موضوع برای برخی افراد واقعاً اهمیت دارد، در ایالات متحده است، جایی که کاربران ترجیح می‌دهند از تجربه پیام‌رسانی پیش‌فرض تلفن استفاده کنند. در مورد اندروید، Google Messages با RCS و iMessage در آیفون است.

این ویژگی در نسخه بتا برنامه پیام‌های Google مشاهده شد، اما به طور گسترده عرضه نشده است. گوگل هنوز این ویژگی را تایید نکرده است.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *