بازاریابی

واردات مسافری گوشی از عراق ممنوع شد

گوشی هوشمند

واردات مسافری گوشی از عراق ممنوع شد

گمرک ایران اعلام کرد که بر اساس ابلاغ معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مصوبات کارگروه رجیستری وزارت صمت. واردات گوشی‌های هوشمند از کشور عراق از مرزهای زمینی و هوایی طی بازه زمانی 10 تا 31 شهریور ممنوع بوده. و گوشی‌های وارد شده از عراق در این بازه زمانی رجیستر نخواهند شد.
گمرک
حمیدرضا دهقانی نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در همین رابطه اعلام کرد که برخی افراد سودجو با سوءاستفاده از اطلاعات زائران. حین بازگشت به کشور، نسبت به خرید سیم‌کارت به نام آن‌ها اقدام کرده و از آن برای رجیستری گوشی‌های همراه قاچاق، استفاده می‌کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از زائران اربعین خواسته اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار ندهند. همچنین گمرک ایران از ممنوعیت رجیستری گوشی همراه مسافری از عراق طی روزهای 10 تا 31 شهریور خبر داده است.

ایران-عراق

اطلاعیه گمرک درباره ممنوعیت واردات مسافری گوشی

در اطلاعیه زایران آمده که بر اساس ابلاغ معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مصوبات کارگروه رجیستری وزارت صمت و ابلاغ معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور و همچنین تاکید رئیس ستاد مرکزی اربعین. ثبت و رجیستری هرگونه گوشی هوشمند مسافرین از کشور عراق و از مرزهای زمینی و هوایی از تاریخ 10 تا 31 شهریور ممنوع است.

گمرک تاکید کرده که در ورود و خروج از ثبت اطلاعات گوشی تلفن همراه مسافرین در سامانه‌های مربوطه خودداری می‌شود. سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک اعلام کرده این مصوبات موقتی و صرفاً در خصوص کشور عراق بوده و فقط تا پایان شهریور انجام می‌شود.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم تاکید کرد که بر اساس تصمیمات صورت گرفته در رابطه با اربعین امسال، تلفن‌های همراه وارد شده از عراق رجیستر نخواهد شد.
منبع : shahrsakhtafzar
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *