فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

ویژگی های جدید واتس اپ

واتس اپ

واتس اپ پیوندهای یک کلیکی را برای پیوستن به تماس اضافه می کند و چت تصویری 32 نفره را آزمایش می کند.

واتس اپ در حال ارائه یک ویژگی جدید است که به کاربران امکان می دهد پیوند مستقیم به یک تماس را به اشتراک بگذارند. و ارتباط با عزیزان خود را آسان تر می کند. ویژگی Call Links از این هفته در واتس اپ ظاهر می شود. و از طریق بنری که در بالای برگه تماس ها قرار دارد قابل دسترسی است. کاربران واتس اپ که می خواهند قابلیت Call Link را امتحان کنند. به آخرین نسخه برنامه نیاز دارند.

مارک زاکربرگ این ویژگی را در فیس‌بوک اعلام کرد. و گفت که کاربران واتس‌اپ می‌توانند پیوند یک تماس را با یک ضربه به اشتراک بگذارند. توانایی اشتراک‌گذاری یک لینک تماس با حداکثر ۳۲ کاربر در ماه آوریل و در جریان اعلام یک ویژگی آینده، یعنی واتس‌اپ Communities، مورد کنایه قرار گرفت.

ویژگی Call Links از تماس‌های صوتی و تصویری پشتیبانی می‌کند. و زاکربرگ همچنین تأیید کرد که تماس ویدیویی رمزگذاری‌شده در حال حاضر برای تماس‌های گروهی با حداکثر ۳۲ نفر در حال آزمایش است، که قابل توجه است، زیرا واتس‌اپ در حال حاضر تماس‌های ویدیویی را با هشت کاربر محدود کرده است.

افزایش ظرفیت تماس، واتس‌اپ را به عنوان رقیبی برای شرکت‌هایی مانند Google Meet، Microsoft Teams یا Zoom قرار می‌دهد. این پیشنهادات رقیب ظرفیت تماس گیرنده بسیار بیشتری دارند (100 برای Google و تیم های مایکروسافت و 300 برای Zoom). با این حال، آنها شامل محدودیت‌هایی مانند مدت زمان تماس برای حساب‌های رایگان هستند و ممکن است اولین انتخاب برای میلیاردها نفری که قبلاً در واتس‌اپ چت می‌کنند نباشد. واتس‌اپ هیچ محدودیتی در مدت زمان تماس ذکر نکرده است، که می‌تواند آن را به عنوان یکی از بهترین برنامه‌های تماس ویدیویی رایگان برای تیم‌های کوچکتر و شبکه‌های شخصی پس از دسترسی گسترده به این ویژگی، قرار دهد.

منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *