فناوری موبایل

هزینه تعویض باتری آیفون 14

آیفون 14

هزینه تعویض باتری آیفون 14 30 دلار بیشتر از نسل های قبلی است

تعویض باتری در آیفون 14 30 دلار بیشتر از مدل های قبلی هزینه خواهد داشت. تخمین‌گر هزینه در صفحه خدمات باتری آیفون اپل می‌گوید که تعویض باتری در هر مدل آیفون 14 99 دلار است. که نسبت به قیمت 69 دلار برای نسل‌های گذشته نسبتاً افزایش یافته است (به جز iPhone SE که دارای قیمت تعویض باتری 49 دلار است).

اپل هنوز ظرفیت باتری در مدل‌های آیفون 14، پلاس، پرو و پرو مکس را فاش نکرده است. اما به‌طور مبهم ادعا می‌کند که با «طولانی‌ترین عمر باتری تا کنون» عرضه می‌شود.
این پرونده ظرفیت وات ساعت آیفون 14 را 12.68 وات ساعت در مقایسه با 12.41 وات ساعت در آیفون 13 نشان می دهد. به نظر می رسد ظرفیت وات ساعت پرو مکس مشابه مدل قبلی آیفون 13 است و 16.68 وات ساعت است و به ترتیب 16.75 وات ساعت. با اعداد نسبتا مشابه با آیفون 13، مشخص نیست که چه چیزی باعث افزایش قیمت شده است.
آیفون 14
اپل تنها زمانی باتری شما را تحت برنامه AppleCare خود جایگزین می‌کند که کمتر از 80 درصد ظرفیت اصلی خود را داشته باشد و باتری‌های آیفون‌اش به عنوان قابلیت حفظ 80 درصد ظرفیت اولیه خود پس از 500 چرخه شارژ کامل تبلیغ شوند. قیمت تعمیر 99 دلاری تنها در صورتی اعمال می‌شود که نیاز به تعمیر انجام شده از ضمانت یک ساله اپل که با اکثر محصولات آن ارائه می‌شود، داشته باشید. تعویض باتری نیز تحت پوشش AppleCare Plus است که به تازگی شروع به ارائه تعمیرات نامحدود کرده است.
منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *