فناوری لپ تاپ

مدل‌های جدید مک‌بوک پرو در 2022 عرضه می‌شوند.

مک‌بوک پرو

مدل‌های جدید مک‌بوک پرو با M2 Pro، M2 Max، ظاهراً در 2022 عرضه می‌شوند.

طبق آخرین گزارش، انتظار می‌رود اپل مدل‌های به‌روزرسانی‌شده مک‌بوک پرو را اواخر امسال در سه‌ماهه چهارم عرضه کند و با انجام این کار، این شرکت ممکن است یک مزیت در بازار ببیند.
گزارشی که توسط DigiTimes منتشر شده است. در مورد عرضه مدل‌های جدید صحبت می‌کند و همچنین اشاره می‌کند که ممکن است سهم اپل در بازار به سطح جدیدی برسد.

به گفته منابع صنعتی، فروش مک بوک اپل در مقایسه با نوت بوک های Wintel نسبتاً پایدار بوده است. با توجه به اینکه سری جدید مک بوک پرو قرار است در سه ماهه چهارم به بازار عرضه شود. اپل ممکن است شاهد افزایش سهم بازار نوت بوک خود در حدود 5 سال باشد.

در مقایسه با محدوده مک‌بوک پرو که دارای M1 Pro و M1 Max هستند، انتظار نمی‌رود تغییرات خارجی گسترده‌ای ایجاد شود. بازطراحی قبلی اپل در سال 2016 و با رونمایی از سری مک‌های قابل حمل «Pro» با نوار لمسی انجام شد. بعداً، این شرکت مدل‌های جدید مک‌بوک پرو را در سال 2021 معرفی کرد که با سیلیکون اپل عرضه می‌شدند. بدون نوار لمسی عرضه شدند و مجموعه‌ای از پورت‌های بهبود یافته را برای سازگاری بهتر، از جمله بازگشت MagSafe، معرفی کرد.

مدل‌های جدید مک‌بوک پرو احتمالاً با M2 Pro و M2 Max اپل عرضه خواهند شد. اگرچه گزارش‌های قبلی ادعا می‌کردند که اپل از فرآیند 3 نانومتری TSMC برای تولید انبوه SoC‌های سفارشی جدید استفاده خواهد کرد. اما ممکن است این غول فناوری از معماری 5 نانومتری استفاده کند. حتی در آن زمان، M2 Pro و M2 Max باید عملکرد بهتری را ارائه دهند، زیرا طبق گزارش‌ها، چیپست رده بالا تا یک پردازنده گرافیکی 12 هسته‌ای و 38 هسته‌ای را ارائه می‌کند. در مقایسه، M1 Max با CPU 10 هسته ای و CPU 32 هسته ای در صدر قرار گرفت.

ما در حال حاضر مشخصات M2 Pro را نداریم، اما با نزدیک‌تر شدن به معرفی مک‌بوک پرو به‌روز شده، احتمالاً با اطلاعات بیشتری روبرو خواهیم شد. اپل همچنین ممکن است از رم LPDDR5X برای افزایش پهنای باند و بهره وری انرژی استفاده کند و در نتیجه عمر باتری این دستگاه ها بهتر شود. ما همیشه مشتاقانه منتظریم تا اطلاعیه رسمی را ببینیم و خوانندگان خود را مطلع کنیم.
منبع : WCCFTECH
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *