خودرو موتور اسپرت

هوندا 10 موتورسیکلت برقی را تا سال 2025 معرفی میکند

موتورسیکلت برقی هوندا

هوندا حداقل 10 موتورسیکلت تمام برقی را تا سال 2025 معرفی خواهد کرد

هوندا، یکی از بزرگ‌ترین نام‌های موتورسیکلت، اعلام کرد که حداقل 10 مدل موتورسیکلت برقی جدید را در سه سال آینده. به عنوان بخشی از یک استراتژی بزرگ‌تر برای خنثی شدن کربن تا سال 2040 در سراسر جهان عرضه خواهد کرد.

سازنده هیچ جزئیاتی در مورد مدل های خاص منتشر نکرد اما گفت که هدف این است که تا سال 2030 به فروش سالانه 1 میلیون دستگاه. در پنج سال آینده و 3.5 میلیون دستگاه (تقریباً 15 درصد از کل فروش) برسد.

هوندا با فروش بیش از 300 میلیون موتورسیکلت از زمان تاسیس خود، بزرگترین شرکت موتورسیکلت سازی در جهان محسوب می شود. با این اوصاف، تغییر به پیشرانه های الکتریکی کار کوچکی نخواهد بود.
حرکت به سمت برق ممکن است به معنای وسایل نقلیه سنگین تر و قیمت های گران تر در کوتاه مدت باشد که در صورت شروع کاهش تقاضا می تواند بر فروش تاثیر بگذارد. قیمت های بالا به ویژه می تواند مانعی برای مشتریان در بازارهای در حال توسعه باشد، جایی که فروش موتورسیکلت قوی ترین است.

این شرکت به خط تولید «Honda e: Business Bike» برای مشتریان تجاری خود اشاره می‌کند که برای اولین بار در سال 2021 معرفی شد و نشانه‌ای از مسیری است که قصد دارد برای محصولات آینده خود حرکت کند. برای مشتریان عادی، هوندا قصد دارد دو مدل EV شخصی را بین سال‌های 2024 تا 2025 در آسیا، اروپا و ژاپن عرضه کند. و این شرکت همچنین دوچرخه های ورزشی برقی سایز متوسط و بزرگ را در بخشی که آن را «رده FUN» می نامد توسعه خواهد داد.
هوندا همچنین در حال آزمایش انواع مختلف سوخت است و اعلام کرده است. مدل های سوخت انعطاف پذیر (سوخت های ترکیبی بنزین-اتانول) را در هند و برزیل معرفی خواهد کرد.
منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *