پوشیدنی ها سیستم عامل فناوری

مدت دریافت به روز رسانی ساعت های هوشمند مشخص شد

ساعت هوشمند

Google Pixel Watch سه سال به‌ روز رسانی می‌شود، Samsung Galaxy Watch5 چهار سال به‌روزرسانی دریافت می‌کند

پیکسل واچ گوگل و گلکسی واچ 5 سامسونگ ممکن است بر پایه یک پلتفرم Wear OS 3.x باشند. اما سطح پشتیبانی نرم افزاری یکسانی را دریافت نخواهند کرد. بر اساس یک مصاحبه بسیار افشاگرانه Wired با بیورن کیلبرن. مدیر مدیریت محصول گوگل برای Wear OS، Pixel Watch قرار است سه سال به روز رسانی نرم افزاری دریافت کند.

از سوی دیگر، Galaxy Watch5 سامسونگ چهار سال عمر خواهد کرد. توضیح این اختلاف این است که با شروع Wear OS 3.x، گوگل دیگر مسئول به‌روزرسانی‌های پوشیدنی‌هایی که نمی‌سازد، نیست. نسخه‌های قبلی Wear OS همه به‌روزرسانی‌های خود را از Google دریافت می‌کردند. و از نظر تئوری عالی به نظر می‌رسید، اما در عمل برای انتشار به‌موقع‌تر کاری انجام نداد.

بنابراین با پیشرفت Wear OS 3، هر سازنده ساعت هوشمند مسئول به روز رسانی های خود است. نه تنها این، بلکه اتصال نیز – نسخه‌های قبلی Wear OS همگی از یک برنامه تلفن Wear OS by Google برای اتصال به ساعت‌ها استفاده می‌کردند. اما اکنون هر سازنده باید برنامه خود را برای جفت‌سازی توسعه دهد. این قطعاً برای شرکت‌هایی مانند سامسونگ که قبلاً ساعت‌های هوشمند روی پلتفرم‌های دیگر داشتند مشکلی نیست. اما ممکن است مانعی برای ورود به اکوسیستم Wear OS برای شرکت‌های کوچک‌تر یا به سادگی آن‌هایی باشد که مایل به تخصیص منابع زیادی نیستند. چیزی مثل این.

Kilburn گوگل می‌گوید قصد این شرکت این است که هر سال نسخه جدیدی از Wear OS را منتشر کند، به‌روزرسانی‌های سه ماهه نیز برای ارائه «تجربه‌های جدید» در طول سال در بین افزایش‌های بزرگ‌تر ارائه می‌شود.

او متأسفانه نتوانست وضعیت عجیبی را توضیح دهد که در آن Pixel Watch با برنامه Fitbit Wear OS ارائه می‌شود اما Google Fit از قبل نصب نشده است، حتی اگر برنامه دوم برای همه دستگاه‌های Wear OS از طریق فروشگاه Play در دسترس است. آیا تا چند ماه دیگر یکی از آن برنامه ها در دیگری جمع می شود؟ با توجه به تاریخچه گوگل، ما شرط بندی می کنیم، این تقریباً مسلم است. اما در حال حاضر هیچ سخن رسمی در مورد هیچ یک از آن وجود ندارد.

اگر ساعت هوشمندی دارید که از Wear OS 2 استفاده می‌کند و از Snapdragon Wear 4100 یا 4100+ استفاده می‌کند، احتمالاً از خود می‌پرسید که وعده Google برای ارائه به‌روزرسانی به Wear OS 3 در سال 2022 چه شد. ظاهراً این برنامه همچنان ادامه دارد، بنابراین باید دریافت کنید. آن را “در اواخر امسال”.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *