استراتژی رشد کسب و کار

متا 11000 کارمند را اخراج می کند

متا

متا 11000 کارمند را اخراج می کند و بازار تبلیغات و اقتصاد ضعیف را مقصر می داند

مارک زاکربرگ با انتشار پیامی فاش کرد که بیش از 11000 “کارمند با استعداد” متا اخراج خواهند شد. که 13٪ از کل نیروی کار است. بنیانگذار فیس بوک گفت که مسئولیت پذیر است و به ویژه برای افراد آسیب دیده متاسف است. وی همچنین به قضاوت نادرست در زمینه سرمایه گذاری، ضعیف بودن بازار تبلیغات و رکود اقتصاد کلان به عنوان برخی از دلایل این اخراج گسترده اشاره کرد.

مدیر اجرایی فاش کرد که پیش‌بینی‌ها در مورد اینکه چگونه دنیای آنلاین پس از کووید به جلو حرکت می‌کند. آنطور که انتظار می‌رفت انجام نشد و شرکت با افزایش رقابت، ضرر تبلیغاتی مواجه شد که منجر به کاهش درآمد شد. متا «نیاز به کارآمدی سرمایه بیشتری دارد» و منابع را به تعداد کمتری از حوزه‌های رشد با اولویت بالا مانند موتور کشف هوش مصنوعی و همچنین چشم‌انداز بلندمدت متاورس منتقل می‌کند.

این شرکت همچنین بودجه ها را کاهش می دهد، امتیازات را کاهش می دهد و ردپای املاک و مستغلات را کاهش می دهد. به این معنی که کارمندان باید در آینده میزهای خود را به اشتراک بگذارند. همه این اقدامات برای حفظ رشد درآمد کافی نیست و به همین دلیل زاکربرگ تصمیم گرفت 13٪ از کل نیروی کار را آزاد کند.

کارمندانی که در ایالات متحده خاتمه یافته اند، حقوق بازپرداخت، باقیمانده PTO، بیمه درمانی برای شش ماه آینده و حمایت شغلی از طریق فروشنده شخص ثالث دریافت خواهند کرد. در نامه آمده است که با در نظر گرفتن قوانین استخدامی محلی، حمایت در خارج از ایالات متحده نیز مشابه خواهد بود.

منبع : gsmarena
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *