صوتی و تصویری فناوری

مایکروسافت و نینتندو قصد افزایش قیمت کنسول ها ندارند

nintendo-microsoft-ps

مایکروسافت و نینتندو هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت کنسول ها ندارند

سونی دیروز خبرهای سنگینی را منتشر کرد و به دنیای بازی اطلاع داد که قیمت کنسول پلی استیشن 5 خود را در مناطق خاصی افزایش خواهد داد. با توجه به این موضوع، برخی شروع به تعجب کردند که آیا مایکروسافت یا نینتندو تغییراتی در مدل های قیمتی خود ایجاد خواهند کرد. خوشبختانه این دو شرکت قیمت کنسول های خود را افزایش نخواهند داد.

نینتندو

در ماه ژوئن، رئیس نینتندو Shuntaro Furukawa اظهار داشت که این شرکت برنامه‌ای برای تغییر قیمت کنسول‌های خود به دلیل تورم ندارد. با اخبار اخیر سونی، یوروگیمر با این شرکت تماس گرفت و نینتندو بار دیگر موضع خود را تکرار کرد و اعلام کرد که “هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت تجاری سخت افزار خود ندارد.” در حال حاضر، نینتندو سه مدل مختلف از سخت افزار سوییچ خود را ارائه می دهد، مدل Switch OLED، Switch و Switch Lite. در ایالات متحده، مدل Switch OLED با قیمت 349.99 دلار، Switch با قیمت 299.99 دلار و Switch Lite با قیمت 199.99 دلار عرضه می شود.

مایکروسافت

در مورد مایکروسافت و خط Xbox آن، Windows Central با این شرکت تماس گرفت و یک سخنگوی تایید کرد که شرکت برنامه‌ای برای افزایش قیمت فعلی Xbox Series X یا Xbox Series S ندارد. علاوه بر این، این شرکت به صراحت اعلام کرد کنسول‌ها قیمت خرده‌فروشی فعلی خود را حفظ می‌کنند و می‌گویند: «ما دائماً در حال ارزیابی کسب‌وکار خود هستیم تا گزینه‌های بازی عالی را به طرفداران خود ارائه دهیم. قیمت خرده فروشی پیشنهادی Xbox Series S ما 299 دلار (250 پوند، 300 یورو) باقی می ماند. Xbox Series X 499 دلار (450 پوند، 500 یورو) است.”
 nintendo-microsoft
در حالی که فعلاً این خبر خوبی است، همه چیز همیشه می تواند تغییر کند. با تغییراتی که سونی در مدل قیمت گذاری خود ایجاد می کند، باید تعجب کرد که چگونه ممکن است بر سایر محصولاتش تأثیر بگذارد. در جریان رویداد Opening Night Live Gamescom، این شرکت از کنترلر بی سیم DualSense Edge خود رونمایی کرد. این کنترلر ویژگی های “pro” را با قابلیت شخصی سازی سخت افزار و نرم افزار ارائه می دهد. این شرکت قیمت یا تاریخ راه اندازی را اعلام نکرد، اما اعلام کرد که در ماه های آینده چیزهای بیشتری برای به اشتراک گذاشتن خواهد داشت. امیدوارم با قیمتی قابل قبول عرضه شود.
منبع : xda-developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *