آموزشی وب و اینترنت

نحوه غیرفعال کردن تبلیغات در نوار آدرس فایرفاکس

فایرفاکس

نحوه غیرفعال کردن تبلیغات در نوار آدرس فایرفاکس

فایرفاکس یکی از بهترین مرورگرهای وب است. بسیاری از کاربران آن را به جایگزین هایی مانند Google Chrome و Edge ترجیح می دهند زیرا از موتور خود استفاده می کند و بر حریم خصوصی کاربر تأکید می کند. موزیلا همچنین ویژگی‌های جدیدی را به فایرفاکس در اندروید اضافه کرده است، از جمله مدیریت رمز عبور سیستمی که اخیراً اعلام شده است، که آن را به گزینه خوبی برای کاربران گوشی‌های هوشمند نیز تبدیل کرده است.

با این حال، اگر از فایرفاکس روی دسکتاپ استفاده می‌کنید، پیشنهاداتی در نوار آدرس دریافت خواهید کرد که ممکن است برخی افراد در نهایت آن را به عنوان «تبلیغات» ببینند. به این دلیل که در انتهای این لیست بخشی با عنوان پیشنهاد فایرفاکس وجود دارد. در این بخش، پیشنهاداتی از فایرفاکس برای بازدید از وب سایت ها را خواهید دید. موزیلا می‌گوید که پیشنهاد فایرفاکس می‌تواند «راهنمای قابل اعتمادی برای وب بهتر» با پیشنهادات مرتبط باشد. با این حال، اگر آن را دوست ندارید، می توانید آن را خاموش کنید. به همین دلیل است که ما این راهنما را جمع آوری کرده ایم.

چگونه پیشنهاد فایرفاکس را خاموش کنیم

مرورگر پیوندهایی به وب سایت های خاصی را در پایین پیشنهادات نمایش می دهد. اگرچه این کار مزاحم به نظر نمی رسد، زیرا تنها بخش کوچکی از صفحه را اشغال می کند، می تواند برای برخی از کاربران آزاردهنده باشد. خوشبختانه این ویژگی به طور پیش فرض غیرفعال است و مرورگر از شما می پرسد که آیا می خواهید پیشنهادات را پس از نصب به روز رسانی فایرفاکس 92 مجاز کنید یا خیر.

اگر به اشتباه این ویژگی را فعال کرده اید، مرورگر گزینه ای را به شما می دهد تا پیشنهادات مرورگر را غیرفعال کنید و از شر تبلیغات خلاص شوید. فقط چند کلیک در صفحه تنظیمات مرورگر، و شما خوب می توانید بروید. در اینجا نحوه غیرفعال کردن پیشنهاد فایرفاکس در نوار آدرس فایرفاکس آمده است:

    1. روی نماد منو در گوشه سمت راست بالای مرورگر کلیک کنید و سپس به تنظیمات بروید. یا می توانید روی فایرفاکس در نوار منو کلیک کنید و سپس Preferences را انتخاب کنید.
    2. اکنون گزینه Privacy & Security را انتخاب کنید.
    3. در پنجره زیر، به پایین بروید و به قسمت Address Bar — Firefox Suggest نگاه کنید.
    4. سوئیچ را برای پیشنهادهای وب و پیشنهادات حامیان مالی خاموش کنید. همچنین ممکن است بخواهید علامت کادرهای موتورهای جستجو و میانبرها را نیز بردارید.
    5. مرورگر را راه اندازی مجدد کنید و از نوار آدرس بدون آگهی خود لذت ببرید!

در حالی که این نوع «تبلیغات» می توانند مزاحم باشند و بر تجربه کاربر تأثیر بگذارند، موزیلا می گوید که آنها این ویژگی را برای تأمین بودجه توسعه و بهینه سازی فایرفاکس اضافه کرده اند. اگر پیشنهادهای متنی را مفید می‌دانید یا از دیدن وب‌سایت‌های پیشنهادی در پایین نوار آدرس خود ناراحت نیستید، می‌توانید این ویژگی را روشن نگه دارید.

منبع : xda-developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *