اخبار خودرو خودرو

شیائومی در حال تست ۱۴۰ خودروی خودران در چین است

مدیر اجرایی شیائومی می‌گوید این غول تکنولوژی در حال تست ۱۴۰ خودروی خودران مجهز به تکنولوژی‌های پیشرفته است. این شرکت اولین بار در سال پیش برنامه‌های خود برای محصولات الکتریکی را اعلام کرد و اگرچه اخیراً در مراسم ویژه شرکت به برخی جزئیات آن اشاره شده اما لی جون مدیرعامل شیائومی می‌گوید ۵۰۰ نفر به‌صورت جداگانه روی تکنولوژی‌های خودران خودروهای الکتریکی کار می‌کنند.

او اضافه کرده این شرکت قبلاً ۳.۳ بیلیون یوان معادل ۴۹۰ میلیون دلار را برای توسعه خودروی خودران و الکتریکی در نظر گرفته است. اخبار مربوط به تست خودروهای خودران شیائومی دو هفته پس از آن منتشر می‌شوند که این غول تکنولوژی گفت‌وگوهایی با کمیسیون توسعه و اصلاح ملی چین داشته اما برای کسب تأییدیه رگلاتوری تست محصولات خود با مشکلاتی دست‌به‌گریبان بوده است.

carscoops می گوید شیائومی قبلاً تعهد تزریق ۱۰ میلیارد دلاری خود به بخش خودرویی و معرفی اولین محصول الکتریکی خود در سال ۲۰۲۴ را اعلام کرده است. شرکت‌های جدیدی که بخواهند وارد صنعت خودروی چین شوند باید اسنادی را ثبت کنند که نشان دهنده توانایی‌های مالی و تکنولوژیکی آن‌ها باشد. بررسی این اسناد معمولاً چندین ماه طول می‌کشد و در برخی موارد دولت آن‌ها را به‌صورت کامل رد می‌کند. اگرچه شیائومی هنوز مجوزهای لازم را برای پروژه تولید خودروی خود دریافت نکرده اما به نظر نمی‌رسد این موضوع خللی در اهداف شرکت به وجود آورد.

در حقیقت شیائومی قبلاً کلنگ تأسیس اولین کارخانه تولید خودروی خود در پکن را بر زمین زده است. یکی از تحلیلگران بلومبرگ می‌گوید:

دشواری‌های شیائومی در دریافت مجوزهای تولید خودرو در چین می‌تواند مانع توسعه خودروی الکتریکی این شرکت و تعویق معرفی آن در سال ۲۰۲۴ شود. این تأخیر شاید باعث طولانی‌تر شدن صرف هزینه‌های فراوان در بخش تحقیق و توسعه شده و روی سهم این شرکت از بازار تأثیر بگذارد چراکه هر روز بر تعداد رقبایی که در بخش خودروهای الکتریکی چین حضور می‌یابند افزوده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *