فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

اپل بزرگترین شبکه اجتماعی روسی را از اپ استور حذف کرد

شبکه اجتماعی روسی

اپل بزرگترین اپلیکیشن شبکه اجتماعی روسی را از اپ استور حذف کرد

چند ماه پیش، اپل از بازار روسیه خارج شد و هیچ برنامه ای برای از سرگیری فعالیت در این کشور انجام نداد. و از روز دوشنبه، برخی از برنامه‌های داخلی از فروشگاه رسمی App خارج می‌شوند. از جمله VKontakte شبکه اجتماعی روسی جایگزین روسی برای فیس‌بوک.

علاوه بر VKontakte، اپل برنامه های دیگری را از همان توسعه دهنده حذف کرده است. Mail.ru، VK Music و Youla. کاربرانی که قبلاً این برنامه‌ها را دانلود کرده‌اند. همچنان می‌توانند بدون محدودیت از آن‌ها استفاده کنند. اما ممکن است اعلان‌ها و پرداخت‌ها تحت تأثیر قرار گیرند. البته VKontakte همچنان از طریق مرورگرهای دسکتاپ و موبایل در دسترس است.

اپل بیانیه‌ای ارائه کرده است که دلیل این ممنوعیت را توضیح می‌دهد. و مربوط به همه‌پرسی‌های سازمان‌دهی شده در برخی مناطق اوکراین است. دولت بریتانیا به همه پرسی ها با موج جدیدی از تحریم ها علیه الیگارش ها و مدیران اجرایی روسیه در شرکت های دولتی مختلف پاسخ داده است. برخی از این مدیران از VK هستند، بنابراین اپل از قوانین بین‌المللی پیروی می‌کند و در نتیجه حساب توسعه‌دهنده VKontakte، Mail.ru و VK Music را به حالت تعلیق درآورده است.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *