سخت افزار فناوری

هدف شارژر USB-C اتحادیه اروپا یک قدم نزدیک تر شد

شارژر USB-C

هدف مشترک شارژر USB-C اتحادیه اروپا یک قدم پس از رای گیری مهم نزدیک تر شد

در ماه ژوئن، مذاکره کنندگان پارلمان اروپا و شورای اروپا به یک توافق موقت برای اجرای سیاست شارژر USB-C مشترک از پاییز 2024 دست یافتند. امروز، پارلمان اتحادیه اروپا با اکثریت 602 رأی موافق. 13 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع به این دستورالعمل رأی مثبت داد.

USB-C پورت استاندارد مورد نیاز برای تمام تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و دوربین‌های فروخته شده. در اتحادیه اروپا از اواخر سال 2024 به بعد خواهد بود. و کانکتور از بهار 2026 برای لپ‌تاپ‌ها اجباری خواهد بود. قدم بعدی این است که شورای اروپا دستورالعمل جدید را تصویب کند. قبل از اجرای رسمی آن

قانون جدید همچنین طیف گسترده ای از وسایل الکترونیکی کوچک و متوسط. ​​مانند هدفون، بلندگوهای قابل حمل، کنسول های بازی های ویدئویی دستی، کتابخوان های الکترونیکی، صفحه کلید، ماوس ها و سیستم های ناوبری قابل حمل را نیز در بر می گیرد. دستگاه‌هایی که برای داشتن پورت USB-C فیزیکی بسیار کوچک هستند. مانند ردیاب‌های سلامت و تجهیزات ورزشی، فعلاً از این حکم جدید مستثنی خواهند شد.

شارژر مشترک بالاخره در اروپا به واقعیت تبدیل خواهد شد. ما بیش از ده سال برای این قوانین صبر کرده ایم. اما در نهایت می توانیم انبوه شارژرهای فعلی را در گذشته رها کنیم. این قانون آینده نگر به توسعه راه حل های شارژ نوآورانه در آینده اجازه می دهد و برای همه – از مصرف کنندگان ناامید گرفته تا محیط آسیب پذیر ما، سود خواهد برد. – الکس آگیوس سالیبا (پارلمان اروپا)

هدف بلندمدت قانون جدید کمک به مصرف کنندگان است که زباله های الکترونیکی را کاهش دهند و وسایل الکترونیکی خود را پایدارتر کنند. استانداردهای شارژ بی سیم و سریع نیز در محصولات فروخته شده در اتحادیه اروپا در سال های آینده استاندارد می شوند. پارلمان اتحادیه اروپا تخمین می زند که مصرف کنندگان به لطف قانون جدید سالانه 250 میلیون یورو پس انداز خواهند کرد و در عین حال حدود 11000 تن زباله های الکترونیکی را کاهش خواهند داد.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *