اینترنت و شبکه فناوری

استارلینک از دسامبر یک محدودیت داده را معرفی خواهد کرد

استارلینک

استارلینک از دسامبر یک محدودیت داده را معرفی خواهد کرد

در طی چند ماه گذشته، استارلینک نسبت به قبل خدمات بیشتری را ارائه کرده است. هر چه تعداد افراد بیشتری برای سرویس آن ثبت نام می کنند، طبیعتاً شبکه کمی تحت فشار و شلوغ تر می شود. اکنون به نظر می رسد استارلینک در حال پیاده سازی راهی برای مبارزه با تراکم شبکه با ایجاد یک محدودیت داده است.

به گزارش خانه موبایل ایران، سرویس استارلینک اکنون از دسامبر سقف داده خواهد داشت. ماه آینده، مشتریان مسکونی با یک بسته داده 1 ترابایتی شروع به کار خواهند کرد که به عنوان «دسترسی اولویتی» تعیین خواهد شد. داده‌های دسترسی اولویت‌دار در هر زمانی که به اینترنت در ساعات ۷ صبح تا ۱۱ شب دسترسی داشته باشید استفاده می‌شود. پس از اتمام داده ها، کاربران در ساعات اوج مصرف با سرعت کمتری داده مواجه خواهند شد. این بسته در اول هر ماه دوباره شارژ می شود و مشتریان می توانند داده های دسترسی اولویتی را خریداری کنند، اما هزینه آن 25 سنت به ازای هر گیگابایت خواهد بود.

در بیشتر موارد، این واقعاً نباید روی بسیاری از مشتریان تأثیر بگذارد، زیرا Starlink بیان می‌کند که کمتر از 10 درصد از کاربران آن در واقع هر ماه موفق می‌شوند این حجم را تمام کنند. علاوه بر محدودیت داده جدید، این شرکت همچنین خدمات خود را به بخش‌های بیشتری از آلاسکا و همچنین کانادا گسترش خواهد داد. که عمدتاً بر مناطق شمالی متمرکز است. برای مناطقی در منطقه که هنوز تحت پوشش قرار نگرفته اند. Starlink برنامه هایی برای گسترش به مناطق بیشتری در نیمه اول سال 2023 دارد.

برای برخی، استارلینک تنها گزینه موجود است، بنابراین صرف نظر از محدودیت های داده، همچنان انتخاب خوبی خواهد بود. در حالی که خدمات اولیه به مکان های ثابت ارائه می شود. این شرکت اکنون خدماتی را برای هواپیماها، وسایل نقلیه دریایی، وسایل نقلیه متحرک و غیره ارائه می دهد. بنابراین اگر شما فردی هستید که به یک شکل جایگزین از اینترنت نیاز دارید. جایی که سرویس سنتی کار نمی کند، Starlink باید یک راه حل عالی باشد. فقط به یاد داشته باشید، هزینه آن کمی بیشتر خواهد بود.

منبع : xda developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *