امنیت فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

اینستاگرام دسترسی مجدد به حساب های هک شده را آسان می کند

اینستاگرام

اینستاگرام دسترسی مجدد به حساب های هک شده را آسان می کند

به منظور کمک سریع به کاربران در هنگام هک کردن، اینستاگرام در حال راه اندازی یک هاب جدید است که می توانید آن را در Instagram.com/hacked پیدا کنید. اگر به هر دلیلی دسترسی به حساب خود را از دست بدهید، باید به این مرکز دسترسی داشته باشید. هنگام حرکت به هاب، از کاربران خواسته می شود مجموعه ای از دستورالعمل ها را اجرا کنند. با طی کردن این مراحل، اینستاگرام بیان می‌کند که باید بتوانید بدون مشکل به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید. این حتی با اطلاعاتی که با چندین حساب مرتبط است نیز کار خواهد کرد.

کسانی که کمی امنیت بیشتری می خواهند همیشه می توانند از ویژگی جدید اینستاگرام استفاده کنند که به شما امکان می دهد از دوستانتان کمک بخواهید. با استفاده از این گزینه هویت شما را تایید کنند، پس از تکمیل، شما می توانید رمز عبور خود را بازنشانی کنید. اگر دوستانتان تایید نکردند، یک فرصت دیگر به شما داده می شود تا دوستان جدید هویت شما را تایید کنند. اگرچه راحت‌ترین گزینه نیست، اما حساب شما را ایمن نگه می‌دارد و گزینه جدیدی از آنچه در حال حاضر در دسترس است به شما می‌دهد.

علاوه بر همه موارد فوق، خود پلتفرم مراقب فعالیت های مشکوک است. حساب‌هایی را که به نظرش مخرب هستند، حذف می‌کند، به‌ویژه آنهایی که سعی در جعل هویت دیگران دارند. از آنجایی که این نوع حساب‌ها همیشه در راه‌اندازی خود مشکل ایجاد نمی‌کنند. اینستاگرام همچنین در حال آزمایش یک سیستم هشدار است که در صورت تلاش یک حساب مشکوک برای تماس با کاربر فعال می‌شود. همچنین آزمایش سیستمی را که برای حساب‌های جعل هویت مشاغل ساخته شده است، آغاز خواهد کرد.

در بیشتر موارد، اینستاگرام در حال انجام کارهای زیادی برای تقویت امنیت در پلتفرم خود است. در حالی که نمی تواند جلوی همه چیز را بگیرد، می تواند تلاش کند و در عین حال، امنیت را توسعه دهد. به عنوان بخشی از تعهد نهایی خود به ایمنی، پلتفرم اکنون بیشتر به نشان های تأیید شده آبی تکیه می کند که به کاربران نشان می دهد که آیا یک حساب قانونی تأیید شده است یا خیر. اینستاگرام تغییراتی در سیستم خود ایجاد نکرده است، بنابراین یک نشان آبی را نمی توان خریداری کرد.

فراتر از به‌روزرسانی‌های جدید، دسامبر ماه بسیار خوبی برای این پلتفرم بوده است و به سازندگان شفافیت بیشتری را با محتوای خود ارائه می‌دهد. در گذشته، سازندگان در مورد اینکه آیا محتوای آنها در صفحه کاوش اینستاگرام نمایش داده می شود یا خیر حدس می زدند. این به‌روزرسانی به سازندگان اجازه می‌دهد ببینند آیا محتوای آنها پرچم‌گذاری شده است یا خیر و وضعیت حساب خود را بررسی کنند. اگر پلتفرم محتوای توهین‌آمیز را مسدود می‌کرد، به سازندگان این امکان داده می‌شد که آن را حذف کنند، آن را ویرایش کنند یا به تیم پشتیبانی درخواست دهند.

اخیراً، این پلتفرم ویژگی‌های کمی را برای بهبود ارتباطات و جامعه با یادداشت‌ها، داستان‌های صادقانه، نمایه‌های گروهی و مجموعه‌های مشارکتی اضافه کرده است. Notes به سازندگان اجازه می دهد تا یک راه جایگزین برای برقراری ارتباط برقرار کنند و یادداشت های کوتاه 60 کاراکتری را در نمایه خود باقی بگذارند و تا 24 ساعت دوام داشته باشند. Candid Stories یک شبیه‌سازی BeReal است که به کاربران اجازه می‌دهد با ارائه نگاهی خودجوش‌تر و صمیمی‌تر به زندگی، تجربیات دنیای واقعی بیشتری را به اشتراک بگذارند. با نمایه‌های گروهی، کاربران می‌توانند یک جامعه فشرده ایجاد کنند و مجموعه‌های مشارکتی به کاربران اجازه می‌دهند پست‌ها را در یک مجموعه مشترک ذخیره کنند.

در بیشتر موارد، بسیاری از ویژگی ها و ابزارهای هیجان انگیز جدید به اینستاگرام اضافه شده است. در حالی که این شرکت در سال گذشته بیشتر بر روی ساخت ویدیوها به عنوان بخش اصلی تجربه برای رقابت با رقیب TikTok تمرکز کرده است، اما همه چیز به خوبی پیش نرفت و این پلتفرم مجبور شد مسیر خود را در مورد جاه طلبی های ویدیوی تمام صفحه تغییر دهد. زمانی داشته است. با وجود این، گفته شده است که این پلتفرم در حال پیشروی در این مسیر است، بنابراین شاید سال آینده بتواند چیزی را اجرا کند که جامعه بپذیرد. اما در مجموع، به نظر می‌رسید اینستاگرام سال خوبی را پشت سر گذاشته است و سازندگان و جامعه آن هم همینطور.

منبع : XDA-DEVELOPERS
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *