اخبار خودرو خودرو فناوری هوش مصنوعی

گوگل و رنو در حال کار بر روی یک خودروی نرم‌افزاری هستند

خودروی نرم‌افزاری

گوگل و رنو در حال کار بر روی یک خودروی نرم‌افزاری هستند

گوگل و گروه رنو در حال گسترش همکاری چهار ساله خود هستند تا شامل توسعه یک پلت فرم نرم افزاری پیشرفته برای خودروهای آینده شود. این شرکت ها اعلام کردند که این “وسیله نقلیه تعریف شده با نرم افزار” بر روی سیستم عامل Android Automotive گوگل ساخته می شود. و داده ها را برای پردازش به سرورهای ابری این شرکت ارسال می کند.

در سال 2018، رنو به عنوان بخشی از مشارکت گسترده‌تر بین این غول فناوری و اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی. که مجموعاً یکی از بزرگترین گروه‌های خودروسازی در جهان است، با گوگل قراردادی منعقد کرد. به عنوان بخشی از این قرارداد اتحاد، اعلام کرد که سیستم عامل خودروی بومی گوگل را که دستیار، نقشه و فروشگاه Play داخلی را ارائه می دهد. به کار خواهد گرفت.

با این حال، اطلاعیه امروز فقط بین گوگل و رنو است. به این ترتیب، فقط برای چهار برند این خودروساز فرانسوی، رنو، داچیا، آلپاین و موبیلایز اعمال می‌شود. رنو می گوید گوگل را به عنوان «ارائه دهنده ابر ترجیحی» خود منصوب می کند.

اولین معامله فقط در مورد قرار دادن اندروید در میلیون ها وسیله نقلیه جدید بود. اطلاعیه امروز کمی پیچیده تر است. گوگل و رنو می گویند که برای ایجاد یک «دوقلو دیجیتال» یا یک کپی کربن مجازی از یک وسیله نقلیه که دارای قابلیت های هوش مصنوعی پیشرفته است، با هم همکاری خواهند کرد. “برای ادغام آسان تر و مستمر سرویس های جدید در خودرو و ایجاد سرویس های جدید در داخل هواپیما. خدمات داخل خودرو و برنامه های کاربردی خارج از هواپیما” این شرکت ها اعلام کردند.

گوگل و رنو ادعا می‌کنند که همکاری روی نرم‌افزار و آزمایش قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید در یک شبیه‌سازی مجازی، به بهبود عملکرد خودرو از طریق تشخیص‌های بهبودیافته و بلادرنگ کمک می‌کند. خودرو به راننده می گوید که چه زمانی نیاز به تعمیر دارد یا حتی خود مشکل را برطرف می کند. علاوه بر این، صاحبان وسایل نقلیه می‌توانند تجربه شخصی‌سازی‌شده‌ای ایجاد کنند که شامل رانندگی، مقاصد پربازدید و مکان‌های شارژ خودروهای الکتریکی می‌شود. و مدل های بیمه را می توان با استفاده از داده های واقعی از خود خودرو ساخت.

سایر خودروسازان نیز در حال توسعه وسایل نقلیه نرم‌افزاری هستند که برای رقابت با تسلا عجله دارند. که مشخص می‌کند مشتریان از نرم‌افزار خودروی خود چه انتظاری دارند. ایده این است که یک وسیله نقلیه با سطح سخت‌افزاری پایه فروخته می‌شود و ویژگی‌های آن تا حد زیادی توسط نرم‌افزار آن دیکته می‌شود، که با به‌روزرسانی‌های هوایی قابل به‌روزرسانی و بهبود است.

گوگل بیش از یک دهه است که تلاش می کند وارد فضای خودرو شود، اما تلاش های آن تا حدودی توسط خودروسازان نگران رقابت متوقف شده است. اما این شرکت به طور شدیدی در ترغیب شرکت‌های بزرگ خودروسازی از جمله فورد، جنرال موتورز، ولوو، هوندا و بی‌ام‌و موفق بوده است.

منبع : The Verge
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *