فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

ترول ها در توییتر ۵۰ هزار توئیت نفرت انگیز انتشار کردند

توییتر

ترول ها در توییتر ۵۰ هزار توئیت نفرت انگیز انتشار کردند

پس از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، یک کمپین هماهنگ ترولینگ با بیش از ۵۰ هزار توییت نفرت انگیز از ۳۰۰ حساب کاربری، این پلتفرم را مورد حمله قرار دادند.

به نقل از گاردین، هدف از کمپین یاد شده تلاش برای نشان دادن تضعیف یا کاهش سیاست های محتوایی توییتر پس از خرید ماسک بوده است.

به گفته رئیس امنیت و یکپارچگی توییتر، سیاست های محتوایی در این شبکه اجتماعی تغییری نداشته است. اما تلاش های انجام گرفته قصد دارد وانمود کند که تغییراتی در آنها ایجاد شده است.

یوئل راث، شخصی است که نخستین بار توییت های ارسال شده توسط حساب های کاربری مختلف را مشاهده کرد. وی در یک رشته توئیت در روز یکشنبه اعلام کرد توییت های زیادی را مشاهده کرده که حاوی توهین و عبارات تحقیرآمیز بوده است. وی مقیاس این حمله را بیش از ۵۰ هزار توییت از ۳۰۰ حساب کاربری دانسته که در همه آنها یک توهین به طور پشت سر هم تکرار شده است.

راث در توییت خود می گوید اکثر این حساب ها نامعتبر بوده و هم اکنون مسدود شده اند. ماسک پس از خریداری توییتر اعلام کرد قصد دارد یک شورای تعدیل محتوا تشکیل دهد. در این شورا افراد با دیدگاههای مختلف گرد هم می آیند تا تصمیم های مهمی گرفته شود. اما قبل از آن در مورد خط مشی محتوا و یا بازگرداندن حساب های مسدود تصمیمی گرفته نخواهد شد.

منبع : Techna
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *