اخبار خودرو خودرو

ترمز اضطراری خودکار برای تصادف در سرعت معمولی نیست

ترمز اضطراری خودکار

ترمز اضطراری خودکار برای جلوگیری از تصادف در سرعت های معمولی عالی نیست

بر اساس تحقیقات جدید انجمن خودرو آمریکا (AAA)، ترمز اضطراری خودکار (AEB) در جلوگیری از تصادفات با سرعت کم از عقب بسیار خوب است. اما زمانی که وسایل نقلیه با سرعت عادی تر حرکت می کنند، به نوعی بد است.

از سپتامبر 2022، تمام خودروهای جدید فروخته شده در ایالات متحده باید دارای استاندارد AEB باشند. که از دوربین های رو به جلو و سایر سنسورها برای اعمال خودکار ترمز در هنگام تصادف قریب الوقوع استفاده می کند. موسسه بیمه ایمنی بزرگراه تخمین می زند که AEB ممکن است تا سال 2025 به جلوگیری از 28000 تصادف و 12000 آسیب کمک کند.

با استفاده از چهار وسیله نقلیه معمولی، AAA می خواست AEB را مورد آزمایش قرار دهد. تا ببیند از زمانی که برای اولین بار در حدود 20 سال پیش به خودروهای تولیدی عرضه شد، چگونه پیشرفت کرده است. چیزی که آنها پیدا کردند چندان عالی نبود.

گرگ برانون، مدیر مهندسی خودرو و روابط صنعتی AAA در بیانیه ای گفت: «ترمز اضطراری خودکار در مقابله با وظایف محدودی که برای انجام آن طراحی شده بود، به خوبی عمل می کند. متأسفانه، این وظیفه سال‌ها پیش تعیین شد و استانداردهای تصادفات سرعت آهسته تنظیم‌کننده تغییر نکرده است.»

این گروه چهار وسیله نقلیه را برای آزمایش انتخاب کردند که همه آنها مجهز به ویژگی های کمک راننده بودند. که شامل AEB می شود: شورولت اکینوکس LT 2022؛ فورد اکسپلورر XLT 2022; Honda CR-V Touring 2022; و تویوتا RAV4 LE 2022.

AEB در طول سال‌ها ثابت کرده است که در کاهش تصادف‌های عقب کم سرعت مفید است، اما AAA می‌خواست ببیند که در دو سناریوی تصادف رایج – و مرگبارتر – چقدر خوب عمل می‌کند: استخوان‌های T و پیچ‌های به چپ در مقابل خودروهای روبرو. . از سال 2016 تا 2020، این دو نوع تصادف نزدیک به 40 درصد از کل تلفات تصادفات دو وسیله نقلیه سواری را تشکیل می دهند که در آن وسیله نقلیه ضربه ای کشش را از دست نداده یا قبل از برخورد از جاده خارج نشده است.

نتایج بسیار ناامید کننده بود. هم در پیچ‌های T و هم در پیچ‌های چپ در مقابل خودروی روبه‌رو، AEB نتوانست از ۱۰۰ درصد تصادف‌های انجام‌شده توسط AAA جلوگیری کند. این سیستم همچنین نتوانست به راننده هشدار دهد و سرعت خودرو را کاهش دهد.

در تست برخورد از عقب، AEB کمی بهتر عمل کرد – تا زمانی که سرعت پایین نگه داشته شود. در سرعت 30 مایل در ساعت، سیستم از 17 تصادف از 20 تصادف یا 85 درصد جلوگیری کرد. برای اجرای آزمایشی که منجر به تصادف شد، سرعت ضربه 86 درصد کاهش یافت. اما در سرعت 40 مایل در ساعت، AEB تنها از 20 برخورد از عقب، 6 درصد یا 30 درصد جلوگیری کرد. برای اجرای آزمایشی که منجر به تصادف شد، سرعت ضربه 62 درصد کاهش یافت.

این اولین باری نیست که AAA نقص ترمز خودکار و سایر ویژگی های کمک راننده را برجسته می کند. یک مطالعه در سال 2019 توسط این گروه نشان داد که AEB در جلوگیری از عبور خودروها از روی عابران ساختگی با سرعت 20 مایل در ساعت بسیار وحشتناک است.

این مطالعات بدون شک با خودروسازانی که حذف تصادفات و تلفات رانندگی را به یک هدف اصلی تبدیل کرده اند، طنین انداز خواهد شد. در همین حال، تنظیم‌کننده‌ها صنعت خودرو را تحت فشار قرار می‌دهند تا اقدامات بیشتری برای جلوگیری از رانندگی بی‌احتیاطی انجام دهد.

منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *