اینترنت و شبکه فناوری

چرا لازم است مودم وای‌فای خود را به‌روزرسانی کنیم

مودم

چرا لازم است مودم وای‌فای خود را به‌روزرسانی کنیم

اگرچه ممکن است متوجه نباشید، اما باید به طور دوره‌ای از مودم وای‌فای خود نگهداری کنید، و با توجه به نقش مهمی که این دستگاه‌ها در ارائه اتصالات امن و سریع به اینترنت به خانه شما ایفا می‌کنند.

اگر هرگز مودم خود را به‌روزرسانی نکرده‌اید، این احتمال وجود دارد که شبکه شما کارآمدتر از آنچه باید باشد کار می‌کند. به گفته HP، برای اینکه سیستم خود را تا حد امکان سریع نگه دارید و بهترین امنیت را برای همه دستگاه های متصل خود فراهم کنید.

در حالی که هر مارک روتر وای فای به مجموعه ای از مراحل منحصر به فرد برای به روز رسانی سیستم عامل خود نیاز دارد. حتی در پیشرفته ترین شرایط، تنها چیزی که نیاز دارید یک کابل اترنت یدکی و یک کامپیوتر برای تکمیل به روز رسانی خود است. بهترین بخش این است که بیشتر به روز رسانی ها فقط چند دقیقه از وقت شما را می گیرند.

به گفته HP، از آنجایی که مارک های مختلف روتر دارای رابط های به روز رسانی منحصر به فرد هستند، هیچ راهی برای تشخیص اینکه آیا سیستم عامل روتر شما نیاز به به روز رسانی دارد یا خیر وجود ندارد. با این حال، اگر با مشکلات عملکرد غیرمنتظره ای در وای فای خانگی خود مواجه می شوید. مانند سرعت آپلود یا دانلود به طور غیرمعمول پایین – همیشه ارزش بررسی را دارد تا ببینید آیا سیستم شما به به روز رسانی نیاز دارد یا خیر.

توصیه دیگر این است که قبل از رویدادهای مهم خرید مانند فصل تعطیلات آینده، اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل مودم شما به روز است. از آنجایی که مودم شما دروازه ای برای اطلاعات پرداخت شخصی است، مانند شماره کارت اعتباری، آدرس صورتحساب، و پین های امنیتی. اطمینان از به روز بودن سیستم عامل روتر برای امنیت آنلاین شما حیاتی است.

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید امنیت حریم خصوصی آنلاین خود را به حداکثر برسانید. می‌توانید یک روتر هوشمند مانند این روتر TP-LINK نیز خریداری کنید. بسیاری از این دستگاه‌ها روش‌هایی برای به‌روزرسانی خودکار روتر شما دارند، بنابراین می‌توانید وقت خود را صرف انجام کارهای بهتر کنید.

تعداد زیادی تولید کننده روتر وجود دارد و همه آنها نرم افزار خود را به روش های مختلف به روز می کنند.

منبع : SLASHGEAR
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *