آموزشی شبکه های اجتماعی فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

اینستاگرام فیلتر محتوای حساس را برای نوجوانان به روز می کند

instagram

اینستاگرام فیلترهای محتوای حساس را برای نوجوانان به روز می کند

چند ماه پیش، اینستاگرام تغییراتی در فیلترهای محتوای حساس خود ایجاد کرد و برچسب‌های موجود را به «بیشتر»، «استاندارد» و «کمتر» تغییر داد. این تغییر به منظور آسان‌تر کردن درک کاربران بود تا بتوانند انتخاب‌های بهتری داشته باشند. اینستاگرام به‌طور پیش‌فرض حساب‌های خود را روی «Standard» تنظیم می‌کند. اما اکنون برای کاربران زیر 16 سال تغییر می‌کند، زیرا این شرکت بازبینی‌های جدیدی را انجام داده است.

instagram
این شرکت اعلام کرد که در حال ارائه یک ویژگی است که به طور خودکار فیلتر حساسیت را برای کاربران جدید زیر 16 سال روی محدودترین تنظیمات “کمتر” تنظیم می کند. این تنظیم نه تنها در صفحه اکسپلور اعمال می شود. بلکه در تمام قسمت های اینستاگرام مانند جستجو، حساب های پیشنهادی، توصیه های فید و موارد دیگر اعمال می شود. این تغییر، برخورد با محتوای حساس بالقوه یا حساب‌هایی که چنین محتوایی را پست می‌کنند را برای نوجوانان سخت‌تر می‌کند.

نحوه کار الگوریتم جدید اینستاگرام

در آینده، از نوجوانانی که در حال حاضر از این سرویس استفاده می کنند، خواسته می شود تا تنظیمات حریم خصوصی و ایمنی خود را به روز کنند. اینستاگرام اعلام می‌کند که از نوجوانان می‌خواهد تنظیماتی مانند: «کنترل اینکه چه کسی می‌تواند محتوای خود را مجدداً به اشتراک بگذارد، چه کسی می‌تواند با آنها پیام ارسال کند و با آنها تماس بگیرد، چه محتوایی را می‌توانند ببینند و چگونه می‌توانند زمان صرف شده در اینستاگرام خود را مدیریت کنند» را بررسی کنند. این یک تغییر کوچک است که می تواند راه درازی داشته باشد.

اینستاگرام ویژگی هایی را اینجا و آنجا اضافه کرده است که بر ایمنی افراد زیر سن قانونی تمرکز دارد. در اوایل ماه ژوئن، Amber Alerts را برای اپلیکیشن معرفی کرد. این سرویس یک هشدار را به فید کاربر ارسال می کند و جزئیات یک کودک محلی در خطر است. اینستاگرام همچنین قابلیتی را به کار می‌برد که نوجوانان را تحریک می‌کند و آن‌ها را متقاعد می‌کند که از محتوایی که ممکن است روی آن متمرکز شوند، ادامه دهند. در نهایت، این شرکت تأیید سن را در ایالات متحده معرفی کرد و از کسانی که در این پلتفرم ثبت نام می‌کنند، می‌خواهد یک فرم معتبر از شناسایی ارائه دهند. همه این موارد ذکر شده تنها بخشی از تغییراتی است که در چند سال گذشته ایجاد شده است.

نحوه تغییر تنظیمات اینستاگرام

اگر محتوای حساس در اینستاگرام برای شما نگران کننده است، می توانید برای انجام تنظیمات به بخش کنترل محتوای حساس مراجعه کنید. ابتدا به نمایه خود، سپس منوی تنظیمات، به Account و سپس Sensitive Content Control بروید. از آنجا می توانید گزینه های ذکر شده در بالا را مشاهده کنید. اگر گزینه “بیشتر” را نمی بینید، به این دلیل است که این گزینه برای افراد زیر 18 سال محدود شده است. کنترل محتوای حساس فقط مجموعه کوچکی از ابزارها برای ایمن نگه داشتن شماست، حتما گزینه های دیگر را بررسی کنید. در منوی تنظیمات موجود است.

منبع : xda-developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *