کسب و کار مالی و سرمایه گذاری

ایلان ماسک در مقابل توییتر

twitter elon musk

ایلان ماسک در مقابل توییتر: همه اخبار مربوط به یکی از بزرگ‌ترین و بی‌نظم‌ترین پیشنهادهای فناوری تا کنون

در روز پنجشنبه، ۱۴ آوریل، ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر را به قیمت ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم اعلام کرد. در 25 آوریل، توییتر این قرارداد را پذیرفت. تا 8 ژوئیه، ماسک می خواست خارج شود. سپس توییتر از ماسک شکایت کرد. و اکنون برای یک محاکمه پنج روزه در ماه اکتبر به دادگاه Chancery در دلاور(Delaware) می رویم که مشخص می کند چه کسی مالک توییتر است – و بعد از آن چه اتفاقی می افتد.

رئیس سابق امنیت توییتر می گوید این شرکت در مورد ربات ها و ایمنی دروغ گفته است

پیتر «ماج» زاتکو در اوایل سال 2022 از سمت خود به عنوان رئیس امنیت توییتر اخراج شد. در ماه ژوئیه، او گزارشی از افشاگر ارائه کرد که می‌گوید توییتر اقدامات امنیتی سهل‌انگیز را پنهان کرده است. تنظیم‌کننده‌های فدرال را در مورد ایمنی خود گمراه کرده است و نتوانسته است تعداد ربات‌ها را در پلتفرم خود به درستی تخمین بزند. زاتکو یک صدای با سابقه و مورد احترام در جامعه هکرها و امنیتی است و مطمئناً ادعاهای او تأثیر زیادی در داخل و خارج از توییتر خواهد داشت. کنگره قبلاً گفته است که در حال بررسی ادعاهای زاتکو است.

افشای زاتکو مستقیماً می‌گوید که توییتر درباره اسپم‌ها و اندازه‌گیری‌های ربات خود به ماسک دروغ گفته است. که می‌تواند منبعی برای شکایات ماسک در مورد هرزنامه‌ها باشد، اگرچه حمایت زاتکو از آن اتهامات خاص نسبتاً ضعیف به نظر می‌رسد. توییتر تمام این اتهامات را رد کرد و آنها را “روایتی نادرست” خواند.

Musk_Twitter

ایلان ماسک مدیر عامل سابق توییتر جک دورسی را احضار کرد

احضاریه های پیش از محاکمه به یکی از افراد صنعت فناوری تبدیل شده اند. از جمله دورسی، لری الیسون، مارک آندرسن، تسلا، کیت رابویس و بسیاری دیگر. دورسی غافلگیرکننده بود، اما به نظر می‌رسد با توجه به دوران تصدی او به‌عنوان مدیرعامل توییتر . این واقعیت که طبق گزارش‌ها، دورسی تلاش زیادی برای متقاعد کردن ماسک برای خرید شرکت در وهله اول داشت، به نظر می‌رسد که اطلاعات مرتبط زیادی دارد.

ماسک برنامه های خود را تغییر داد و 6.9 میلیارد دلار دیگر در سهام تسلا فروخت.

ساختار مالی خرید توییتر ماسک در طول زمان تغییر کرده است، اما حتی پس از اینکه در ماه آوریل قول داد که «بعد از امروز فروش دیگری برای TSLA برنامه‌ریزی نشده است». ماسک یک دسته بزرگ دیگر از سهام خود را فروخت. او بلافاصله بعد از آن در توییتی نوشت: «در صورت (امیدوارم بعید) که توییتر این معامله را مجبور به بستن *و* برخی از شرکای سهام کند، بسیار مهم است که از فروش اضطراری سهام تسلا جلوگیری شود.

محاکمه از 17 اکتبر آغاز می شود

طرف ماسک خواهان زمان بیشتر و شروع آزمایشی در فوریه 2023 بود. توییتر می خواست هر چه زودتر شروع شود. کاتلین مک کورمیک، صدراعظم دلاور که بر این محاکمه نظارت خواهد کرد، گفت که محاکمه از 17 اکتبر آغاز خواهد شد و پنج روز به طول خواهد انجامید. البته، فرض بر این است که دو طرف به توافق نرسند، و این حدس هر کسی باقی می‌ماند.

توییتر، ایلان ماسک را به خاطر ضرر مالی سرزنش کرد

به نظر می رسد توییتر در حال حاضر اثر ماسک را احساس کرده است: زمانی که در ماه ژوئیه درآمد خود را گزارش کرد، این شرکت گفت که درآمدش به دلایل مختلف اقتصاد کلان کاهش یافته است، اما همچنین به دلیل آنچه که آن را به عنوان «ابهام مربوط به خرید معلق توییتر توسط یکی از شرکت های وابسته به آن» توصیف می کند. ایلان ماسک.” یکی از چیزهایی که توییتر به ماسک اعتبار نمی دهد؟ رشد کاربران آن این سرویس گزارش داد که به بیش از 237 میلیون کاربر روزانه رسیده است که نسبت به 229 میلیون در سه ماهه گذشته افزایش یافته است. این، البته، به دلیل “بهبودهای مداوم محصول” بود.
twitter elon musk

توییتر از ماسک به دلیل تلاش برای کنار گذاشتن معامله شکایت کرد

تقریباً به محض اینکه ماسک قصد خود را برای خروج از خرید توییتر آشکار کرد. توییتر شکایتی را تنظیم کرد که در واقع گفت: شما موافقت کردید 44 میلیارد دلار برای توییتر بپردازید و ما قصد داریم تمام 44 میلیارد دلار را برای سهامداران خود دریافت کنیم. توییتر شکایت خود را به دادگاه سلطنتی دلاور ارائه کرد، که بلافاصله تبدیل به هیجان‌انگیزترین سیستم قضایی شد که کسی تا به حال درباره آن نشنیده بود. این تصویری از ماسک را ترسیم می کند که از راه خود برای ارائه یک پیشنهاد غیرمنتظره و سخاوتمندانه غیرمعمول به توییتر نشان می دهد. اما تقریباً بلافاصله به سمت خود برگشته و شروع به بازی با شرکت و ایده کنار گذاشتن توافق آنها کرد.

ماسک رسماً تلاش کرد تا با خرید توییتر وثیقه بگذارد

به نظر می رسید که قرار بود این اتفاق بیفتد. و سپس این اتفاق افتاد: تنها چند هفته پس از اعلام قصد خود برای خرید توییتر، ماسک سعی کرد از آن خارج شود. تیم ماسک مدعی شد که او قرارداد را فسخ می‌کند .زیرا توییتر توافقنامه آنها را “نقض مادی” کرده و در جریان مذاکرات اظهارات “کاذب و گمراه‌کننده” کرده است. به طور خاص، ماسک نگران شیوع حساب‌های جعلی یا هرزنامه(spam) در توییتر بود.

ماسک گفت: تا زمانی که شماره ربات هرزنامه(spam) را ثابت نکند، معامله «نمی‌تواند به جلو حرکت کند»

ماسک در توییتی با اشاره به شماره پراستناد توییتر مبنی بر اینکه کمتر از 5 درصد از حساب‌های موجود در این پلتفرم جعلی یا هرزنامه هستند، نوشت: «پیشنهاد من بر اساس دقیق بودن پرونده‌های SEC توییتر بود. «دیروز، مدیر عامل توییتر به طور علنی از نشان دادن مدرک کمتر از 5 درصد خودداری کرد. تا زمانی که او این کار را انجام ندهد، این معامله نمی تواند پیش برود.» به نظر می‌رسد که ناامیدی ماسک کاملاً غیرممکن است و چیزی که باید قبل از امضای قرارداد الزام آور برای خرید شرکت مطرح می‌کرد. اما واضح بود که اگر ماسک تصمیم بگیرد که می‌خواهد بیرون برود، این راه او خواهد بود.

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، مدیران ارشد را اخراج کرد و استخدام ها را متوقف کرد

آشفتگی درون توییتر فقط از جانب ماسک و تیم حقوقی او نبود. پاراگ آگراوال، مدیرعامل جدید این شرکت، برخی از مدیران ارشد خود از جمله کایون بیک پور، رهبر محصولات مصرفی و بروس فالک، مدیر کل درآمد و رئیس محصول بخش تجاری آن را اخراج کرد. آگراوال در یادداشتی به کارکنان توییتر گفت: «اولویت‌ها و تصمیم‌هایی که اکنون می‌گیریم نه تنها نحوه گذر از این زمان را تقویت می‌کند، بلکه برای موفقیت طولانی‌مدت توییتر که عمیقاً به آن اهمیت می‌دهم نیز کمک می‌کند.»

معامله رسمی شد: ماسک توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خریداری می کرد

در 25 آوریل، هیئت مدیره توییتر پیشنهاد ماسک به مبلغ 54.20 دلار به ازای هر سهم یا 44 میلیارد دلار را برای کنترل کامل شرکت پذیرفت. این همان قیمتی بود که او در پیشنهاد اولیه خود در 14 آوریل نام برد. پس از تکمیل این تراکنش، توییتر به یک شرکت خصوصی تبدیل خواهد شد. ماسک شروع به کار برای تامین مالی این معامله کرد و 9.6 میلیون از سهام تسلا خود را فروخت تا حدود 8.4 میلیارد دلار آزاد کند.

twitter elon musk

ماسک سعی نمی کند توییتر بخرد تا پول دربیاورد

ایلان ماسک مرد بسیار ثروتمندی است. بنابراین، به طور طبیعی، او می گوید که علاقه ای به خرید توییتر برای کسب درآمد ندارد. او توییتر را «میدان شهر واقعی» می‌داند. او سعی کرد کل پیشنهاد تصاحب را به عنوان نوعی جنگ صلیبی برای محافظت از آزادی بیان در نظر بگیرد.

منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *