آموزشی صوتی و تصویری فناوری هدفون

آیا می توانم از AirPods Pro 2 با دستگاه اندرویدی استفاده کنم؟

ایرپاد پرو 2

آیا می توانم از ایرپاد پرو 2 با دستگاه اندرویدی استفاده کنم؟

این تصور اشتباه وجود دارد که ایرپادهای اپل فقط باید با آیفون استفاده شوند. برخی بر این باورند که ایرپادها هنگام جفت شدن با گوشی های غیرآیفون خیلی از ویژگی های خود را از دست می دهند. تا ارزش آن را داشته باشند، در حالی که برخی به اشتباه معتقدند ایرپادها حتی با یک دستگاه اندرویدی هم کار نمی کنند.

من می توانم این واقعیت را تأیید کنم که اینطور نیست، زیرا آنها معمولاً با یک تلفن هوشمند اندرویدی جفت می شوند. همین امر در مورد ایرپاد پرو 2 جدید نیز صدق می کند. در واقع وقتی از AirPods با اندروید استفاده می‌کنیم برخی از ویژگی‌ها از بین می‌رود، اما بیشتر آنها برای من اهمیت زیادی ندارند. مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد.

یکی از مزایای فوری که هنگام استفاده از ایرپاد پرو 2 (یا هر AirPods) با یک دستگاه اندرویدی از دست می‌دهید، این است که فرآیند جفت‌سازی تا حدودی یک‌باره را که در اکوسیستم اپل دریافت می‌کنید، از دست می‌دهید. هنگامی که از آیفون استفاده می کنید و مجموعه جدیدی از ایرپاد پرو 2 (یا قبلاً با دستگاه شما جفت نشده است) نزدیک است، به محض باز شدن درب قاب AirPods، آیفون شما باید یک کارت پاپ آپ دریافت کند که از شما می پرسد آیا می خواهید جفت یک ضربه برای تایید، و AirPods Pro 2 نه تنها با آیفون شما جفت می شود، بلکه با هر دستگاه iOS دیگری که از همان Apple ID استفاده می کند نیز جفت می شود.

چگونه جفت کردن Airpods با یک تلفن هوشمند اندرویدی:

  • باید به صورت دستی دکمه کوچک پشت قاب ایرپاد پرو 2 را فشار دهید و منتظر بمانید تا چراغ نشانگر کیس به رنگ سفید چشمک بزند، به این معنی که AirPods Pro 2 اکنون در حالت جفت شدن است.
  • به تنظیمات بلوتوث دستگاه اندرویدی خود بروید
  • AirPods های فهرست شده را پیدا کنید و برای جفت شدن ضربه بزنید.
  • سپس یک پنجره پاپ آپ از شما می خواهد که اجازه دسترسی AirPods Pro به مخاطبین و تاریخچه تماس های خود را بدهید.

بنابراین به جای فرآیند یک ضربه ای که نیم ثانیه طول می کشد، جفت کردن AirPods Pro 2 با یک دستگاه اندرویدی به یک فرآیند چند مرحله ای و 10 ثانیه ای تبدیل می شود. خبر خوب این است که فقط یک بار باید این کار را انجام دهید. پس از آن، AirPods Pro 2 به‌محض اینکه آن‌ها را از کیس خارج کنید، به‌طور خودکار به دستگاه اندرویدی شما متصل می‌شود.

وقتی ایرپاد پرو 2 را با دستگاه اندروید جفت می کنید چه ویژگی هایی را از دست می دهید؟

همانطور که گفته شد، در اولین فرآیند جفت شدن، جفت شدن بدون درز با یک ضربه را از دست می دهید. این فقط یک دردسر جزئی است که واقعاً نباید برای کسی مهم باشد. اما ویژگی های دیگری از دست رفته است که ممکن است برای شما مهم باشد. اینها هستند:

  • تشخیص خودکار گوش
  • صوتی فضایی
  • سفارشی سازی کنترل AirPods
  • Apple Find My Network
  • تشخیص خودکار گوش

تشخیص خودکار گوش

تشخیص خودکار گوش یکی از ویژگی‌هایی است که بیشتر باید با آن آشنا باشید: AirPods Pro 2 (و همه ایرپادهای قبلی) از یک سنسور مجاورت برای تشخیص زمانی که هدفون‌های هدفون از گوش شما خارج شده‌اند، استفاده می‌کند و هر زمان که گوشی را بیرون بیاورید، موسیقی یا ویدیو را به‌طور خودکار متوقف می‌کند. AirPods. من می توانم ببینم که این یک ویژگی بسیار مفید برای بسیاری از افراد است، اما برای من نیست. من اغلب وقتی هدفون‌هایم داخل گوشم هستند، کمانچه‌ای می‌زنم، و دوست ندارم هر بار که آن‌ها را حتی برای چند ثانیه تکان می‌دهم، موسیقی قطع شود.

صوتی فضایی

صدای فضایی زمانی است که AirPods Pro 2 حرکت سر شما را ردیابی می کند و پخش صدا را برای شبیه سازی اثر یک تجربه شنیداری 360 درجه تنظیم می کند. به عنوان مثال، سر خود را به راست بچرخانید و صدا از سمت چپ قوی تر می شود زیرا گوش چپ شما بیشتر در معرض موسیقی “در مقابل شما” قرار می گیرد. AirPods Pro 2 همچنین صدای فضایی شخصی‌سازی شده‌ای را ارائه می‌دهد، به طوری که آیفون از سیستم دوربین TrueDepth خود برای اسکن کانال گوش شما برای دریافت «صدای شخصی‌تر» استفاده می‌کند. من واقعاً تفاوت را نمی شنوم، صادقانه بگویم که قبلاً و اسکن گوش را پست کنم.

صدای فضایی یک ویژگی ضروری نیست، و برای همه مناسب نیست، اما می تواند به تجربه موسیقی اضافه کند. زمانی که در اتاق هستم از استفاده از آن لذت می برم، اما زمانی که در شهر قدم می زنم، نه چندان.

بهینه سازی کنترل AirPods

سومین ویژگی از دست رفته توانایی شخصی سازی کنترل های AirPods است. اگر با آیفون جفت شده‌اید، می‌توانید به تنظیمات بروید و کاری را که فشار طولانی ساقه انجام می‌دهد، برای مثال تغییر دهید. من فشار طولانی سمت چپ را به Siri اختصاص دادم در حالی که فشار طولانی سمت راست را بین حالت ANC یا شفافیت تغییر دادم. من همچنین می توانم یک حالت گوش دادن خنثی بدون ANC یا شفافیت اضافه کنم.

پیدا کردن من

آخرین مورد ممکن است برای اکثر افراد مهم باشد: AirPods Pro 2 می‌تواند به شبکه Find My اپل متصل شود، به این معنی که اگر به آن اجازه دهید، می‌توانید مکان آن را در صورت اشتباه بودن ردیابی کنید. حتی می‌توانید هشدارهایی را تنظیم کنید که هر زمان که AirPods Pro 2 شما خیلی از تلفن شما فاصله دارد، در آیفون شما ظاهر می‌شوند.

منبع : xda-developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *