سیستم عامل فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

اپل Stage Manager را به آیپدهای بیشتری خواهد آورد

اپل Stage Manager

اپل Stage Manager را با iPadOS 16.1 به آیپدهای بیشتری خواهد آورد

Stage Manager یک رابط چندوظیفه ای جدید است که اپل برای iPadOS و MacOS در جریان WWDC خود در ماه ژوئن معرفی کرد. با توجه به برخی محدودیت‌های احتمالی در آی‌پدهای قدیمی‌تر، Stage Manager فقط برای آی‌پدهای مجهز به M1 در دسترس خواهد بود. اپل در بیانیه‌ای به Engadget تأیید می‌کند که مدل‌های iPad Pro بیشتری با iPadOS 16.1 از این ویژگی برخوردار خواهند شد.

Stage Manager را به‌عنوان روشی کاملاً جدید برای انجام چند کار با پنجره‌های همپوشانی و قابل تغییر اندازه در نمایشگر iPad و یک نمایشگر خارجی جداگانه، با قابلیت اجرای همزمان هشت برنامه زنده روی صفحه معرفی کردیم. ارائه این پشتیبانی از چند نمایشگر فقط با قدرت کامل آیپدهای مبتنی بر M1 امکان پذیر است. مشتریان دارای نسل سوم و چهارم آیپد پرو علاقه شدیدی به تجربه Stage Manager در آیپدهای خود نشان داده‌اند. در پاسخ، تیم‌های ما سخت کار کرده‌اند تا راهی برای ارائه نسخه تک صفحه‌ای برای این سیستم‌ها، با پشتیبانی از حداکثر چهار برنامه زنده روی صفحه نمایش iPad در یک زمان، بیابند.
پشتیبانی از صفحه نمایش خارجی Stage Manager در آیپدهای M1 در یک به روز رسانی نرم افزاری در اواخر سال جاری در دسترس خواهد بود.

در اجرای فعلی آن در iPadOS 16 بتا، آزمایش‌کنندگان مشکلاتی را با Stage Manager در صورت فعال بودن روی نمایشگر خارجی بیان کرده‌اند. به همین دلیل، اپل پشتیبانی خارجی Stage Manager را در آیپدهای M1 تا زمانی که بتواند پایداری آن را بهبود بخشد، به تعویق می‌اندازد.

اکنون، در حالی که آی‌پدهای M1 نمی‌توانند از Stage Manager تا زمانی که اواخر امسال عرضه شوند، استفاده کنند، مدل‌های نسل سوم و چهارم آی‌پد پرو (با تراشه‌های A12X و A12Z Bionic) از طریق نمایشگر خارجی از این ویژگی پشتیبانی نخواهند کرد. فقط روی نمایشگرهای داخلی مدل های غیر M1 iPad Pro کار کنید.

iPadOS 16.1 و MacOS Ventura هر دو Stage Manager را معرفی می کنند. انتظار می رود هر دو به روز رسانی در پاییز امسال ارائه شوند. انتظار می‌رود MacOS در ماه اکتبر این به‌روزرسانی را ببیند.

منبع : GSMARENA
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *