پوشیدنی ها فناوری

حالت کم مصرف اپل فقط برای ساعت های جدید نیست

اپل واچ

حالت کم مصرف اپل فقط برای ساعت های جدید نیست

هنگامی که اپل روز چهارشنبه اپل واچ سری 8 را معرفی کرد، یک ویژگی جدید حالت کم مصرف را معرفی کرد. که به این ابزار پوشیدنی اجازه می دهد با خاموش کردن چند ویژگی، عمر باتری خود را دو برابر کند. البته این به جدیدترین دستگاه‌های اپل محدود نمی‌شود. در طول ارائه، اپل گفت که حالت کم مصرف به «سری 4 به بعد» با watchOS 9 می‌آید که در 12 سپتامبر راه‌اندازی می‌شود.

این شرکت نگفته است که آیا این حالت بر روی دستگاه‌های قدیمی‌تر به همان اندازه که ادعا می‌کند در سری 8 و اپل واچ اولترا موثر خواهد بود یا نه. اما بر اساس آنچه در مورد نحوه کارکرد آن می دانیم، واضح است که حداقل در چند مدل کمتر موثر خواهد بود.
حالت کم مصرف با خاموش کردن برخی از ویژگی‌ها مانند نمایشگر همیشه روشن، شروع خودکار تمرین، اعلان‌های سلامت قلب و غیره، در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند. در حالی که مواردی مانند ردیابی فعالیت و تشخیص سقوط را روشن نگه می‌دارد. و خاموش کردن صفحه نمایش به طور کامل عمر باتری برخی از ساعت‌های اپل را بهبود می‌بخشد. اما برای سری 4 یا هر کدام از مدل‌های SE کار زیادی انجام نمی‌دهد – آنها برای شروع نمایشگر همیشه روشن ندارند.

علی‌رغم اخطارها، خوب است بدانید که به زودی راهی وجود خواهد داشت که حداقل کمی بیشتر از ساعت‌های قدیمی‌تر خود را اجرا کنید، بدون اینکه نیازی به تغییر حالت ذخیره انرژی باشد، که فقط زمان را نشان می‌دهد. وقتی دکمه کناری ساعت را فشار می دهید. این امر به ویژه زمانی که این دستگاه‌ها و باتری‌های آن‌ها قدیمی‌تر می‌شوند صادق است – هرچند شایان ذکر است که اگر واقعاً می‌خواهید سری 4 خود را تا حد امکان طولانی‌تر کنید، اپل باتری‌های ساعت را با قیمت 79 دلار سرویس می‌کند.
منبع : THEVERGE
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *