پوشیدنی ها سیستم عامل فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

آیا اپل واچ اولترا از GPS دو فرکانس پشتیبانی می کند؟

اپل واچ اولترا

آیا اپل واچ اولترا از GPS دو فرکانس پشتیبانی می کند؟

شکی نیست که اپل واچ اولترا بهترین ساعت اپل است که در حال حاضر می توانید بخرید. ممکن است برای کاربران معمولی بیش از حد باشد، اما مطمئناً با طراحی ناهموار و ویژگی‌های تناسب اندام و ورزشی، موردی عالی برای ماجراجویان، ورزشکاران و کاوشگران است. اپل واچ اولترا دارای بزرگ‌ترین و درخشان‌ترین نمایشگر در میان ساعت‌های هوشمند اپل است. که در اوج خود می‌تواند به ۲۰۰۰ نیت برسد. که در یک قاب تیتانیومی محصور شده و توسط یک کریستال یاقوت کبود صاف در جلو محافظت می‌شود. نه تنها این، بلکه ساعت جدید همچنین دارای پشتیبانی از GPS دو فرکانس برای تجربه ناوبری دقیق تر است.

سری اپل واچ همیشه از GPS پشتیبانی می‌کند (علاوه بر سایر سیستم‌های ناوبری ماهواره‌ای جهانی). اما اپل واچ اولترا اولین دستگاهی است که با GPS دو بانده (L1 + L5) عرضه می‌شود. اکثر ساعت های هوشمند موجود در بازار، از جمله گلکسی واچ 5، فقط از GPS تک فرکانس پشتیبانی می کنند. و فقط می توانند سیگنال های ماهواره ای را در فرکانس L1 دریافت کنند. پشتیبانی از فرکانس دوگانه به Apple Watch Ultra اجازه می دهد تا به طور همزمان روی باندهای L1 و L5 قفل شود. این امر دقت موقعیت ناوبری را تا حد زیادی بهبود می بخشد و خطاهای چند مسیری را در مناطق شهری و سایر محیط های چالش برانگیز کاهش می دهد.

برای کسانی که نمی دانند، L1 قدیمی ترین سیگنال GPS است که استفاده می شود، و در بیشتر موارد، بسیار قابل اعتماد و دقیق است. با این حال، از آنجایی که در فرکانس نسبتاً آهسته‌تری کار می‌کند، به طور موثر از موانعی مانند پوشش ابر، ساختمان‌ها، درختان و غیره عبور نمی‌کند. باند L5 با فرکانس سریع‌تر کار می‌کند و پهنای باند بالاتری دارد و بسیاری از کاستی‌ها را برطرف می‌کند. باند L1 L1 به خودی خود کاملا دقیق و قابل اعتماد است، اما زمانی که از آن در ارتباط با L5 استفاده می کنید، می توانید تجربه ناوبری دقیق تر و سریع تری داشته باشید. و به همین دلیل است که اپل تصمیم گرفت GPS دقیق دو فرکانس را در اپل واچ اولترا ادغام کند. این ساعت علاوه بر GPS دو فرکانس، از تمام سیستم‌های ماهواره‌ای ناوبری جهانی از جمله GLONASS، GALILEO و BeiDou نیز پشتیبانی می‌کند.

مبنع : xda-developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *