انرژی و محیط زیست علمی

شارژ انرژی پاک در آیفون شما با iOS 16.1

انرژی پاک

به این صورت است که شارژ انرژی پاک در آیفون شما با iOS 16.1 کار می کند

امروز اپل iOS 16.1 را منتشر کرد. در حالی که دارای بسیاری از ویژگی های جدید است، شارژ انرژی پاک احتمالاً یکی از مواردی است که برای اکثر افراد جالب است.

امروز، اپل بالاخره توانست به وعده خود عمل کند و برخی از ویژگی‌های گمشده خود را در زمان انتشار اولیه iOS 16 ارائه دهد. و بسیاری از ویژگی‌های دیگر، جزئیات کوچک‌تری نیز وجود دارد که اغلب می‌توان آنها را نادیده گرفت. مانند اضافه شدن شارژ انرژی پاک. ما جزئیاتی در مورد این ویژگی داشتیم، اما اکنون، به لطف صفحه پشتیبانی که جزئیات جزئیات را ارائه می دهد. می دانیم چگونه کار می کند.

شارژ انرژی پاک کاملاً هوشمند است و آیفون به محض وصل شدن به برق وضعیت انرژی محلی شما را تشخیص می‌دهد. این ویژگی همراه با بهینه‌سازی شارژ باتری برای یادگیری عادات شما کار می‌کند. ویژگی Clean Energy Charging تنها در مواقعی فعال می‌شود. که تلفن می‌داند که برای مدت طولانی گوشی خود را به برق وصل کرده و شارژ می‌کنید. این می تواند در محل کار، خانه یا هر مکانی باشد که تلفن برای مدت زمان طولانی در حال شارژ باقی مانده است.
شاید راحت‌ترین چیز این است که وقتی در مکانی جدید هستید. این ویژگی درگیر نمی‌شود، به این معنی که هنگام سفر و شارژ کردن در حال حرکت با یک غافلگیری ناخوشایند مواجه نخواهید شد. اپل اعلام می کند که از آنجایی که برای این ویژگی به موقعیت مکانی شما نیاز دارد. در صورت لزوم داده های مکان را بازیابی می کند.

به محض اینکه آیفون الگوی شما را یاد گرفت، پیش‌بینی انتشار کربن را از شبکه محلی دریافت می‌کند. بنابراین می‌تواند بفهمد که چه زمانی برای شارژ کردن مشکلی ندارد و تلفن شما را با استفاده از انرژی پاک‌تر شارژ می‌کند. اگرچه ممکن است یک چیز کوچک باشد، اما می‌تواند تاثیر کمی داشته باشد، به خصوص وقتی در نظر بگیرید که چند آیفون واجد شرایط ارتقا به iOS 16 هستند. چند نکته کوچک که باید به آن توجه کنید این است که این ویژگی به طور پیش‌فرض در iOS فعال خواهد بود.
16.1، اما می توانید با رفتن به منوی تنظیمات، رفتن به Battery، سپس Battery Health و در نهایت خاموش کردن Clean Energy Charging، آن را خاموش کنید. نکته دیگر این است که در حال حاضر، این ویژگی فقط برای کسانی که در ایالات متحده هستند در دسترس است. بنابراین، اگر در منطقه دیگری هستید، دسترسی نخواهید داشت. اپل اعلام نکرده است که آیا شارژ انرژی پاک را به کشورهای دیگر نیز عرضه خواهد کرد یا خیر.

اپل iOS 16 را در ماه ژوئن در جریان WWDC22 معرفی کرد و ویژگی‌های مختلفی مانند صفحه قفل سفارشی جدید، بهبودهایی در حالت فوکوس، تغییرات متعدد رابط کاربری، ارتقای پیام‌ها، بهبود نقشه‌های اپل و موارد دیگر را معرفی کرد. با آخرین آپدیت خود، iOS 16 اکنون کاملتر شده است. خوشبختانه، این شرکت با iOS 16.1 ارائه کرده است، و اگر در مورد شارژ انرژی پاک یا هر ویژگی دیگر ذکر شده کنجکاو هستید، باید به‌روزرسانی را در آیفون خود دانلود کنید. فقط مطمئن شوید که یک آیفون سازگار دارید.

منبع : xda-developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *