سیستم عامل فناوری

امکانات آپدیت جدید Wear OS

Wear OS

Wear OS ممکن است به زودی به شما این امکان را بدهد که از چهره‌های ساعت، موقعیت کاشی‌ها، برنامه‌ها و موارد دیگر نسخه پشتیبان تهیه کنید

Wear OS سیستم عامل پیشرو برای ساعت‌های هوشمند در اکوسیستم اندروید است، مگر اینکه به دنبال گروه‌های تناسب اندام شیائومی یا Fitbit باشید. با این حال، هیچ راه آسانی برای جابجایی از یک دستگاه Wear OS به دستگاه دیگر وجود ندارد. و باید هر زمان که به آن جا می‌روید، آن را بازنشانی کرده و دوباره شروع کنید. هیچ سیستم پشتیبان گیری آسانی وجود ندارد، برخلاف زمانی که می خواهید از یک گوشی هوشمند اندرویدی به گوشی دیگر تغییر دهید. این در حال تغییر است، زیرا یک حذف APK انجام شده به ما نشان داده است که چه داده هایی در آینده نزدیک قابل انتقال هستند.

تخریب، که توسط 9to5Google نسخه 22.42.12 سرویس‌های Google Play انجام شد. رشته‌های پشتیبان مربوط به «داده‌های برنامه»، «تنظیمات دستگاه» و «Watch faces and tiles» را استخراج کرد. بدیهی است که اگر برنامه‌های زیادی در ساعت هوشمند خود دارید، داده‌های برنامه مفید است و تنظیمات دستگاه شامل «گذرواژه‌ها و مجوزهای Wi-Fi» است. در نهایت، “Watch faces and tiles” به مواردی مانند رنگ‌های صفحه ساعت. عوارضی که ممکن است اضافه شوند و کاشی‌هایی که هنگام کشیدن انگشت روی صفحه ساعت قابل دسترسی هستند اشاره دارد.

همانطور که چند ماه پیش در حذف نسخه قبلی سرویس‌های Google Play شناسایی کردیم. نسخه‌های پشتیبان Wear OS به صورت انتخابی انتخاب می‌شوند و طبق 9to5Google، زمانی که [یک ساعت] روشن است و به برق وصل است، به‌طور خودکار انجام می‌شود. وای فای.” آنها از فضای ذخیره سازی Google One شما برای ذخیره هرگونه داده استفاده خواهند کرد.

در همان خرابی، 9to5Google متوجه شد که Google Wallet نیز قابلیت‌های روی مچ خود را گسترش خواهد داد. رشته‌های شناسایی‌شده از همان نسخه خدمات Google Play نشان می‌دهد. که کاربران می‌توانند برای حمل و نقل و رویدادها هشدار دریافت کنند.

“در مورد فعالیت حمل و نقل خود به روز باشید. زمانی که موجودی شما رو به اتمام است یا پاس‌های شما در شرف اتمام است، متوجه شوید.”
«در مورد رویدادها و پروازهای خود به‌روز باشید و از زمان اتمام پیشنهادهای ذخیره‌شده‌تان مطلع شوید.»

از آنجایی که Google در تلاش است تا Wear OS را برای کاربران مفیدتر کند. زمان آن فرا رسیده است که بازیابی اطلاعات شما را در ساعت‌های هوشمند آسان‌تر کند. ادغام آنها در زندگی شما با هشدارهای مربوط به حمل و نقل و رویدادها نیز کارها را آسان تر می کند. به خصوص که هدف یک ساعت هوشمند این است که زندگی خود را بدون اینکه همیشه تلفن خود را از جیب خود بیرون بیاورید، آسان تر می کند.

ما امیدواریم که این ویژگی‌ها به ثمر بنشینند (و به احتمال زیاد، احتمالاً می‌شوند)، اما مانند ماهیت حذف‌های APK، ممکن است رسیدن این ویژگی‌ها زمان زیادی طول بکشد… یا هرگز هرگز اصلاً برسد

منبع : xda developers
برای مطالب بیشتر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *